Alior Bank

Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kart

Oferowane karty płatnicze

Alior Bank - informacje o banku

Informacje ogólne

Alior Bank jest uniwersalnym bankiem, który dynamicznie się rozwija, oferując swoim klientom coraz nowocześniejsze usługi i rozwiązania. Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji, jego produkty docierają do coraz większej liczby osób. Na rynku Alior Bank funkcjonuje od 2008 roku i w zaledwie kilka lat zyskał znaczącą pozycję i obecnie jego klienci korzystać mogą z ponad 680 placówek własnych banku oraz 3000 placówek pośredników finansowych. Jest to bank, który łączy w sobie tradycyjną bankowość z innowacyjnymi produktami i technologiami, dzięki czemu trafia do szerokiego grona odbiorców. Swoje produkty Alior Bank kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Wróć

Historia Alior Banku

Idea stworzenia Alior Banku zaczęła rozwijać się już w 2007 roku wśród bankowej wyższej kadry menadżerskiej. Były to osoby pracujące między innymi przy rozwoju Banku BPH. Bazując na bogatym doświadczeniu i wiedzy, stworzono założenia i plan oraz przystąpiono do pozyskania inwestora. Większościowym akcjonariuszem została włoska Grupa Carlo Tassara. Rozpoczęciu działalności w 2008 roku towarzyszyła idea szybkiego pozyskiwania wielu klientów i założenie to sukcesywnie udaje się realizować. Początkowo do dyspozycji klientów Alior Banku oddano zaledwie 40 oddziałów i 1000 pracowników. Już w 2011 roku otwarto ponad 300 tys. nowych rachunków, a na koniec 2012 roku liczba klientów banku wynosiła około 1,36 mln. W tym okresie liczba nowych usługobiorców zwiększała się średnio o prawie 2000 osób dziennie. Alior Bank to obecnie jeden z najprężniej rozwijających się banków w Polsce. Jest pionierem w dziedzinie bankowości elektronicznej, o czym świadczy wypuszczenie na rynek AliorSync (obecnie T-Mobile Usługi Bankowe), czyli pierwszego wirtualnego banku nowej generacji, który zyskał ogromne uznanie na arenie międzynarodowej. Jest to pierwszy bank w Polsce, który otrzymał prestiżową nagrodę w konkursie „Global Banking Innovation Awards” w kategorii „przełomowe rozwiązanie”. W zaledwie kilka lat działalności Alior Bank stał się jednym z najpopularniejszych banków w Polsce i uhonorowany został wieloma nagrodami. Strategia rozwoju zakłada podwojenie udziału w polskim sektorze usług bankowych w ciągu najbliższych kilku lat.

Wróć

Oferta produktowa

Alior Bank posiada w swojej ofercie zarówno karty debetowe przeznaczone dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Są to produkty znacznie zwiększające komfort dysponowania środkami finansowymi oraz oferujące więcej możliwości dzięki wysokim limitom debetowym.

Wśród produktów dedykowanych dla klientów detalicznych znaleźć można kilka ciekawych propozycji, które posiadają przydatne funkcjonalności. Do oferty kart debetowych dla klientów indywidualnych zaliczają się karty MasterCard Debit, MasterCard PayPass, MarterCard NFC oraz naklejka zbliżeniowa. Wszystkie z nich wydawane są do Konta Wyższej Jakości Alior Banku. Ich użytkownicy mogą wnioskować o przyznanie limitu aż do 100 000 PLN. Koszty utrzymania karty debetowej są niewielkie. Wspomniane karty różnią się jedynie dostępnością niektórych opcji. Ciekawym wariantem jest z pewnością naklejka zbliżeniowa, dzięki której nie będziemy musieli nawet nosić ze sobą portfela.

Oferta kart debetowych dla klientów biznesowych Alior Banku jest bardzo rozbudowana. Znajduje się w niej wiele propozycji, które trafią nawet w najbardziej wybredny gust. W zależności od rachunku firmowego, jaki wybierzemy, możemy dobrać odpowiednią dla siebie kartę. W każdym z rachunków mamy do wyboru kartę MasterCard Business lub MasterCard Business PayPass. Zależnie od wybranego wariantu, możemy liczyć na obsługę płatności zbliżeniowych, tanie bankomaty lub niskie opłaty podstawowe. Dodatkową zaletą są wysokie limity debetowe sięgające nawet kilku milionów złotych.

Wróć

Przejdź do porównania kart debetowych


© 2015-2016 - Regulamin