Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kart3D Secure

3D Secure

System 3D Secure to odpowiedź organizacji płatniczych na wzrost zainteresowania płatnościami kartami płatniczymi przez internet. Banki i operatorzy kart płatniczych, m.in. Visa i MasterCard starają się udoskonalać swoje produkty i tworzyć nowe systemy ochrony dla komfortu klientów. Dzieje się tak dlatego, iż potrzeby posiadaczy kart zmieniają się z każdym rokiem. Dużo większą popularnością cieszą się zakupy online do których wykorzystujemy karty płatnicze. Głównie ten fakt zadecydował o powstaniu systemu 3D Secure. Jest to stosunkowo nowo wprowadzone zabezpieczenie, gwarantujące ochronę transakcji kartami płatniczymi dokonywanymi za pośrednictwem Internetu. Chcąc skorzystać z oferty danego sklepu internetowego lub serwisu warto zwrócić uwagę, czy stosuje on najwyższe środki bezpieczeństwa. Muszą się więc tam pojawiać takie symbole, jak MasterCard Secure oraz Verified by Visa. Ma to bowiem nie lada znaczenie. To certyfikaty dwóch największych operatorów kart płatniczych, które są potwierdzeniem ochrony danych karty w sieci. Instytucje bankowe współpracują z serwisami i sklepami internetowymi, po to by zapewnić maksimum bezpieczeństwa wszelkich transakcji wykonywanych przez klientów. Usługę tę możemy spotkać w takich kartach jak Millennium Bank Alfa, Millennium Bank Impresja oraz w wielu innych.

Jak działa proces transakcji w systemie 3D Secure?

Przy dokonywaniu płatności w zweryfikowanym serwisie lub sklepie internetowym należy podać po prostu dane karty. Chodzi tu o numer CVV2, CVC2 lub CID. Potem wystarczy zalogować się na stronę banku i dodatkowo potwierdzić wykonywaną transakcję w systemie za pomocą specjalnego kodu. Kod ten zostaje niezwłocznie wygenerowany i przesłany smsem na numer telefonu właściciela karty płatniczej. Co ważne, sklep nie ma prawa prosić o numer PIN karty. Jeśli więc to zrobi, nie powinno się dalej realizować transakcji. Najlepiej wtedy skontaktować się z bankiem. System 3D Secure zapewnia dodatkową ochronę użytkownikowi karty, który nie musi się obawiać wykorzystania danych karty przez hakera, bądź innego internetowego złoczyńcę. Prawdziwą zaletą 3D Secure jest to, że jest on całkowicie bezpłatny, więc nie obciąża dodatkowo portfela użytkownika karty. Co więcej, transakcje można wykonywać na wysokie kwoty. Zatem kupienie telewizora, pralki, czy mebli nie będzie problemem. Poza tym, system 3D Secure został tak pomyślany, by każdy – nawet laik - mógł z niego skorzystać. Jest bardzo prosty w obsłudze.

System 3D Secure funkcjonuje w większości banków w Polsce. Daje on klientom niezbędne bezpieczeństwo w Internecie. Transakcje nie podlegają wysokiemu ryzyku, dzięki czemu, zakupy stają się prawdziwą przyjemnością. Wystarczy tylko wcześniej upewnić się, co do solidności internetowej strony i można swobodnie korzystać z systemu 3D Secure. Daje on gwarancję ochrony danych i finansów właściciela karty, czym rozwiewa wszelkie obawy, które łączyły się z zakupami online.

Przejdź do porównania kart kredytowych


© 2015-2016 - Regulamin