Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kartAmerican Express

Karty American Express

Co warto wiedzieć o American Express?

American Express – z pewnością słyszałeś już kiedyś tę nazwę, i to prawdopodobnie w odniesieniu do kart kredytowych. Ostatnimi czasy karty stają się w Polsce coraz popularniejsze. Wiele osób docenia ich liczne zalety, takie jak wygoda, łatwość użycia, możliwość szybkiego zaciągnięcia pożyczki, a potem spłacenia jej bez naliczania odsetek. Bardzo ważne jest jednak, by wybrać taką kartę, która będzie dla nas najodpowiedniejsza i jak najbardziej ułatwi nam życie. Do tych posiadających największą ilość zalet należą właśnie American Express, które nie są jednak dostępne dla wszystkich. Wręcz przeciwnie – można powiedzieć, że są one przeznaczone dla wybrańców. Czym się charakteryzują i jakie są ich liczne zalety?

Sama nazwa American Express odnosi się właściwie do przedsiębiorstwa, które zostało założone w 1850 roku w Buffalo przez Henry'ego Wellsa, Williama Fargo i Johna Butterfielda – ma więc już aż 150-letnią tradycję. Firma ta początkowo zajmowała się wydawaniem czeków dla podróżnych, a obecnie – wydawaniem prestiżowych kart kredytowych. Swoją siedzibę ma w Nowym Jorku.

Karty American Express – jakie one są?

Karty American Express uważane są za wyjątkowe, bardzo ekskluzywne, ale w Polsce nadal nie cieszą się zbytnią popularnością (najczęściej korzystają z nich mieszkańcy USA). Być może dlatego że nadal są one obsługiwane w dość małej liczbie miejsc w naszym kraju, często sklepy czy też punkty usługowe odmawiają ich przyjmowania, a jedynym wydającym je bankiem jest Millenium. W jego ofercie znajdują się dwie karty kredytowe tego typu: Millennium American Express oraz Millennium American Express Gold. Innym sposobem ich zdobycia jest zamówienie bezpośrednio w biurze firmy w Wielkiej Brytanii.

Co warto wiedzieć o kartach American Express? Te wydawane przez Millenium Bank są rozliczane w złotówkach, jednak możemy ich używać zarówno w Polsce, jak i za granicą (gdzie otrzymamy również bezpłatną kartę zastępczą), za dodatkową opłatą możliwe jest również awaryjne dostarczenie tam gotówki. Maksymalny limit, na jaki możemy liczyć w ramach tej karty to 50 000 zł. Zostaniemy również włączeni do atrakcyjnego programu rabatowego o nazwie Inspiracje.

Natomiast jeśli zdecydujemy się na zamówienie karty American Express z Wielkiej Brytanii, możliwe będzie rozliczanie jej w dwóch walutach – dolarach albo euro. Używając jej więc w Polsce, musimy się liczyć z kosztami przewalutowania. Chyba że często zdarza nam się robić zakupy właśnie w tych walutach – czy to przez Internet, czy też w trakcie zagranicznych podróży – wówczas posiadanie karty American Express może się okazać dla nas przydatne. Do wyboru będziemy mieli karty w trzech kolorach: zielone, złote i platynowe. Występują pomiędzy nimi rozmaite różnice, takie jak maksymalna wysokość limitu kredytowego i dostępność rozmaitych dodatkowych usług. Karty zielone przeznaczone są dla przeciętnych użytkowników, natomiast złote i platynowe – dla tych bardziej zamożnych, ale również mających większe wymagania.

Warto tutaj wspomnieć również o legendarnej już wytwarzanej z tytanu American Express Centurion, popularnie nazywanej Czarną Kartą. W Polsce do jej posiadaczy należy zaledwie kilkadziesiąt osób. Niemożliwe jest wnioskowanie o tę kartę, można ją otrzymać jedynie, zostając zaproszonym do programu przez centralę American Express – czy to amerykańską, czy też europejską. Koszty jej posiadania są bardzo wysokie, ale jednocześnie daje ona swojemu właścicielowi liczne korzyści i udogodnienia, takie jak na przykład pomoc prawna czy też medyczna, ułatwienia podczas podróży, bilety wstępu na ekskluzywne wydarzenia.

Karty American Express należą niewątpliwie do prestiżowych i wyjątkowych. Z drugiej jednak strony już samo ich zdobycie w Polsce może się wiązać z trudnościami, a używanie – to kolejny problem. Czy więc warto się na nie decydować? O tym już każdy klient, po zdobyciu odpowiedniej wiedzy, powinien zdecydować sam.

Przejdź do porównania kart kredytowych


© 2015-2016 - Regulamin