Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kartDiners Club

Diners Club

Diners Club – czym jest?

Diners Club International to pierwsza w historii firma wydająca karty płatnicze, która rozpoczęła swoją działalność w 1950 roku w Nowym Jorku. Jest to marka prestiżowa, której produkty płatnicze przeznaczone są dla firm oraz przedstawicieli wolnych zawodów o wysokiej pozycji społecznej. Za pomocą kart Diners Club dokonamy płatności w ponad 21 milionach punktów handlowo-usługowych i bankomatach, w prawie każdym zakątku świata. Karty przeznaczone są do użytku w konkretnym państwie lub też na całym świecie. Aby karta obowiązywała w zasięgu międzynarodowym musi posiadać nadrukowany na niej napis „Valid Worldwide”. Polski oddział Diners Club działa od 1997 roku. Za jego pośrednictwem możemy składać wniosek o kartę lub zrobić to w banku PKO BP, który również obsługuje te karty na terenie Polski.

Diners Club – rodzaje kart

W ofercie Diners Club znajdziemy kary dedykowane dla firm (warto zwrócić uwagę na kartę dla firm dostępną w naszej porównywarce Idea Bank Karta Firmowa) oraz klientów indywidualnych. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z trzech rodzajów kart: karty klasycznej dla firm, Diners Club LOT dla firm oraz niespersonalizowanych kart firmowych Diners Club, które dzielą się dodatkowo na trzy pakiety: Travel Account, Road Account i Office Account. Do zalet tych kart należą między innymi darmowe ubezpieczenia, możliwość zbierania firmowych punktów Miles & More, czy możliwość opłacania wydatków na zakupy wielokrotne w całej firmie. Dla klientów indywidualnych Diners Club przygotował aż 7 propozycji. Są to: Diners Club LOT, Diners Club GOLF, Diners Club SKI TEAM, Diners Club CM Damiana, Diners Club CM Damiana Premium, Diners Club Premium oraz karta klasyczna. Karty różnią się między sobą pakietami oferowanych korzyści oraz opłatami, które musimy uiścić w zamian za ich posiadanie. Wśród części składowych ich oferty wymienić możemy np. specjalny Program Premiowy, który daje możliwość tańszych zakupów w wybranych sklepach, opiekę osobistego Concierge, darmowe lub płatne ubezpieczenia, darmowy wstęp do saloników lotniskowych, czy też specjalne oferty w Avis i Hertz. Karty Diners Club są bardzo mocno dopasowane tematycznie, więc jeśli jesteśmy fanem golfa lub jazdy na nartach możemy wybrać kartę odpowiadającą naszemu zapotrzebowaniu i zainteresowaniom.

Diners Club – koszty

Karty płatnicze Diners Club to karty obciążeniowe o 59 dniowym terminie spłaty. Za wszystkie wykonywane na terenie naszego kraju płatności bezgotówkowe nie zapłacimy nic, ale w przypadku dokonywania zakupów za granicą musimy liczyć się z prowizją wynoszącą 1% wielkości transakcji. Również podczas wypłaty pieniędzy z bankomatów z naszego rachunku zniknie dodatkowe 5% przeznaczone na prowizję. Dodatkowo zapłacimy także za samo wydanie karty. Wyrobienie kosztuje od 100 do 800 zł w zależności od konkretnej karty i opłata ta musi być powtarzana każdego roku użytkowania. Ponadto przy niektórych typach kart Diners Club należy zapłacić dodatkowo za przynależność do Programu Premiowego. Oczywiście wszystkie dodatkowe ubezpieczenia są także płatne.

Przejdź do porównania kart kredytowych


© 2015-2016 - Regulamin