Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kartMasterCard

Karta MasterCard

Czym jest organizacja płatnicza MasterCard?

MasterCard jest firmą, która zrzesza około 25 tysięcy instytucji finansowych wydających karty płatnicze opatrzone logo MasterCard, a także Maestro i Cirrus. Została założona w roku 1966 przez cztery amerykańskie banki: United California Bank, Wells Fargo, Crocker National Bank oraz Bank of California. Powstała jako firma konkurencyjna do podobnej, już istniejącej, BankAmericard założonej przez Bank of America, która później została przekształcona w organizację Visa. W 1968 roku firma pojawiła się na rynkach w Japonii, Meksyku oraz Europie, a obecnie, obok Visa, należy do czołowych światowych systemów płatniczych. W 2002 roku MasterCard International w wyniku połączenia z europejską agencją wydającą karty płatnicze (Europay International) stworzył nową organizację MasterCard Worldwide. Współpraca ta zaowocowała także pojawieniem się pierwszego systemu debetowego o zasięgu globalnym - Maestro®. Postępujące rozpowszechnianie płatności elektronicznych umożliwiło firmie MasterCard wprowadzenie nowych technologii, które miały na celu zwiększenie jakości, szybkości oraz wygody dokonywanych transakcji. Firma stała się rozpoznawalna także dzięki podjętej kampanii reklamowej „Bezcenne”, która wzmacnia wizerunek marki oraz oddaje podejście firmy do użytkowników kart płatniczych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom partnerów biznesowych, wprowadzono program MasterCard Advisors, który oferował innowacyjne usługi doradcze. W swojej ofercie MasterCard posiada wiele typów kart, wśród których każdy klient może znaleźć coś dla siebie. Wyróżniamy:

  • karty kredytowe, które dają finansową niezależność i dostęp do środków w przypadku nieoczekiwanych wydatków (np. mBank World Mastercard Aquarius czy też BPH Mastercard/Visa Fair)
  • karty debetowe, które zapewniają nam wygodę w użytkowaniu i możliwość kontroli wydatków; akceptowane są na całym świecie, a dzięki nim mamy bezpośredni dostęp do środków zgromadzonych na bieżącym rachunku
  • karty przedpłacone, które po zasileniu mogą zastąpić nam gotówkę, a dzięki nim możemy płacić za towary i usługi wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności MasterCard
  • karty Combo, które stanowią połączenie dwóch typów kart: debetowej i kredytowej; podczas zakupów możemy wybrać, z którego rodzaju karty chcemy skorzystać.

Dlaczego warto wybrać kartę MasterCard?

Karty MasterCard akceptowane są na całym świecie we wszystkich sklepach oraz punktach handlowo-usługowych opatrzonych symbolem MasterCard (Maestro lub Cirrus®). Obecnie dostępne są ponad 32 miliony punktów, które honorują ten rodzaj karty. W trosce o bezpieczeństwo klientów MasterCard wprowadza nowe rozwiązania, które mają zabezpieczyć transakcje dokonywane przez Internet. Wspomnianą ochronę zapewnia SecureCode™. Obecność logo MasterCard SecureCode na stronie dowolnego sklepu internetowego gwarantuje, że transakcja zabezpieczona jest przez wykorzystanie jednorazowego kodu. Ponadto firma wprowadziła program MasterCard Rewards, dzięki któremu można zyskać dodatkowe korzyści, dokonując płatności kartą. W ten sposób punkty zebrane za transakcje można wymienić na nagrody dostępne w specjalnym katalogu. Warto zapoznać się z warunkami programu MasterCard Rewards i skorzystać z proponowanej oferty.

MasterCard proponuje swoim klientom także usługę MasterPass oraz MasterCard PayPass. Pierwsza z opcji to elektroniczny portfel. Po uprzednim zarejestrowaniu kart płatniczych, kiedy chcemy zapłacić za zakupy w Internecie - wystarczy wpisać login oraz kod PIN i bez wyciągania karty możemy dokonać płatności. Druga z oferowanych usług zapewnia nam możliwość transakcji zbliżeniowych bez podawania karty sprzedawcy i bez konieczności wkładania jej do terminala. Płatności PayPass możemy dokonać albo kartą, albo przy użyciu telefonu. MasterCard pozostaje w ścisłej współpracy z partnerami biznesowymi, dzięki czemu nieustannie rozbudowuje i unowocześnia zakres proponowanych usług.

Przejdź do porównania kart kredytowych


© 2015-2016 - Regulamin