Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kartMoneyback

Moneyback

Czym jest Moneyback?

Moneyback jest jednym z elementów ofert bankowych zachęcających do otworzenia konta osobistego właśnie u nich. Jak wiadomo konkurencja na rynku usług bankowych w dzisiejszych czasach jest bardzo duża. Prowadzenie konta, wykonywanie przelewów, a nawet posiadanie karty płatniczej w większości przypadków jest darmowe. Banki muszą iść więc jeszcze dalej, przygotowując dla klientów coraz bardziej korzystne propozycje. Jednym z elementów nowej gamy dodatkowych usług przy zakładaniu konta staje się właśnie moneyback. Czym jest? Jest to usługa bankowa polegająca na zwrocie części wydanych za pośrednictwem karty płatniczej pieniędzy na konto osobiste klienta.

Moneyback – ile możemy zarobić?

Usługa moneyback jest szczególnie przydatna w sytuacji, gdy zdarza nam się dużo częściej wykonywać transakcje bezgotówkowe kartą płatniczą (np. mBank World Elite Mastercard, płacąc za bilety lotnicze Lot możemy otrzymać do 5% zwrotu) przy dokonywaniu zakupów w sklepach stacjonarnych, niż tradycyjnej gotówki. Korzyści z niej płynące są związane z ilością płatności kartą, więc osoby przyzwyczajone do płacenia zwykłymi pieniędzmi nie będą nią raczej zainteresowane. Oczywiście sam sposób płatności kartą może być dowolny. Zakupy dokonane przez zwyczajne włożenie karty do terminala płatniczego są tak samo premiowane, jak płatność zbliżeniowa. Banki w niektórych przypadkach zastrzegają jednak miejsca, w których możemy otrzymać zwrot za wykonane płatności np. stacje paliw. Ogranicza to w oczywisty sposób możliwość zebrania dużej sumy zwrotu chyba, że są to akurat miejsca, w których wydajemy najwięcej pieniędzy. Kolejnym obostrzeniem w przypadku usługi moneyback jest całkowita kwota zwrotu jaką możemy maksymalnie uzyskać w danym okresie czasu. Banki określają ile maksymalnie pieniędzy oddadzą nam za zakupy w danym miesiącu lub np. w okresie 6 miesięcy. Zabezpieczają się w ten sposób przed nadmiernymi kosztami prowadzenia takiego programu. W każdej z ofert kwota ta jest różna, dlatego warto wybierać te konta, które pozwolą nam otrzymać jak najwięcej środków z powrotem. Podstawową kwestią, która wpływa na opłacalność danego konta z moneyback jest również to, jaka część wydanych pieniędzy zostanie nam zwrócona. Wartość ta określana jest zazwyczaj procentowo i wynosi zazwyczaj od 1 do 10%. Od niej zależy w głównej mierze to, czy uda nam się uzyskać maksymalną możliwą kwotę zwrotu czyli, czy wyciągniemy z usługi tak dużo jak jest to tylko możliwe. Jeśli zdecydujemy się na mały procent będziemy zmuszeni wydawać bardzo duże sumy. Osoby oszczędniej dysponujące swoim budżetem powinny jednak szukać ofert z nieco większym procentem zwrotu tak, aby nie przeznaczać tak sporej ilości środków co miesiąc.

Moneyback – warunki, opłaty

W dzisiejszym świecie każda korzyść jest obarczona również pewnym kosztem. Nie inaczej jest w przypadku money-back. Za możliwość otrzymania zwrotu części wydatków płacimy często w inny sposób. Mowa tu np. o opłatach za kartę lub prowadzenie rachunku, gorszych pozostałych usługach dołączanych do konta, jak ograniczanie darmowych bankomatów, czy płatne przelewy. Decydując się na konta bez moneyback bardzo często można takich kosztów uniknąć. Powinniśmy więc dokonać analizy, która opcja jest dla nas bardziej opłacalna. Przy niektórych kontach, aby otrzymać zwrot musimy spełnić także określone warunki. Może tu chodzić o przelewanie pewnej sumy na konto w skali miesiąca, lub otrzymywanie na nie wypłaty, renty, czy stypendium. Przy wyborze konta z opcją moneyback musimy zwracać uwagę na wszystkie jego aspekty, żeby dokonać wyboru w pełni świadomie i zyskać na nim jak najwięcej.

Przejdź do porównania kart kredytowych


© 2015-2016 - Regulamin