Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kartVisa

Karta Visa

Czym jest organizacja płatnicza Visa?

Visa jest to organizacja, która specjalizuje się w dziedzinie technologii oraz rozwiązań płatniczych. Jest marką kart płatniczych należących do Visa Inc., która swoją siedzibę ma w Foster City w USA. Spółka Visa Europe została zarejestrowana w Wielkiej Brytanii. Aby umożliwić globalny zasięg oferowanych usług, pozostaje we współpracy z firmą Visa Inc., natomiast jest od niej całkowicie niezależna. Bank of America jako pierwszy w roku 1958 wydał kartę płatniczą tej marki. Visa jest stowarzyszeniem, które pozostaje własnością banków bądź też innych podmiotów będących dostawcami usług płatniczych, którzy wydają produkty Visa i jednocześnie podpisują ze sprzedawcami umowy pozwalające na ich przyjmowanie. Organizacja świadczy usługi po kosztach, jej celem jest jedynie zapewnienie właściwej kapitalizacji spółki. Ponadto stale się rozwija przez inwestowanie i wprowadzanie innowacji, aby tworzyć nowe bądź ulepszać istniejące już rozwiązania płatnicze. Stowarzyszenie dostarcza przede wszystkim:

  • markę, która jest rozpoznawalna i dzięki której można swobodnie korzystać z karty bez względu na miejsce czy porę
  • system - zapewnia bezpieczny system przetwarzania, za pomocą którego każdy bank może połączyć się z dostawcą usług płatniczych Visa; spółka obsługuje również wszystkich sprzedawców, którzy akceptują płatności kartami Visa
  • produkty, gdyż system Visa zapewnia szeroki wybór kart płatniczych, m.in. karty kredytowe, debetowe czy przedpłacone.

Dlaczego warto wybrać kartę Visa?

Karta Visa jest jedną z najpowszechniej akceptowanych kart. Zapewnia posiadaczowi łatwy dostęp do pieniędzy oraz wiele innych możliwości, które nie są dostępne przy tradycyjnych transakcjach gotówkowych. Taką kartą możemy dokonywać płatności osobiście, ale także przez Internet, telefonicznie bądź pocztą. Ponadto mamy możliwość zarządzania budżetem, a także monitorowania wydawanych środków. Należy pamiętać, że Visa gwarantuje nam bezpieczeństwo w przypadku utraty karty, kradzieży czy oszustwa. Karty Visa znajdziemy obecnie w każdej ofercie bankowej wystarczy wymienić chociażby: Citi BP PAYBACK Gold, mBank Visa Credit Gold, Millenium Visa Impresja, O!Card Visa Classic i wiele, wiele innych.

Po raz pierwszy w Polsce kartę płatniczą obsługiwaną przez system Visa wydał Bank Inicjatyw Gospodarczych w roku 1991. Od tego czasu liczba wydanych kart osiągnęła już ponad 23 mln (dane na 2010 r.). Obecnie znajdują się one w ofercie około 40 banków. 175 tysięcy placówek handlowo-usługowych akceptuje wspomniane karty, natomiast wypłatę gotówki możemy dokonać w około 15,9 tysiąca bankomatów w całej Polsce. W ofercie banków znajdują się zarówno karty wypukłe, takie jak Visa Classic, Business, Gold, Platinum, Infinite oraz Electron. Od roku 2002 dostępne są także karty przedpłacone, czyli tzw. prepaid. Karta Visa Infinite zaliczana jest obecnie do najbardziej ekskluzywnych kart tej marki. Visa Europe w porozumieniu z bankami krajowymi podejmuje przedsięwzięcia mające na celu promowanie płatności bezgotówkowych. Takie działania należą do głównych strategii rozwoju samej organizacji oraz banków członkowskich. Podejmowane są działania reklamowe, których zadaniem jest rozpowszechnienie i wyrobienie nawyku u ludzi, aby płacąc za towary lub usługi, płatności dokonywali kartą. Organizacja Visa skupia się także na wprowadzaniu nowych rozwiązań technologicznych. Dzięki temu Polska była jednym z pierwszych krajów, które wprowadziły karty z wbudowanym mikroprocesorem. W roku 2006 na rynku polskim pojawiła się nowa usługa – Verified by Visa oraz payWave. Pierwsza z nich zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa przy płatnościach, które dokonujemy w Internecie, natomiast druga umożliwia dokonywanie płatności przez samo zbliżenie karty do terminala, bez konieczności podawania jej sprzedawcy i wprowadzania kodu PIN. W placówkach posiadających oznaczenie payWave, można płacić zarówno zbliżeniowo kartą, jak również telefonem, jeśli mamy zainstalowaną aplikację Visa payWave. Visa jest również sponsorem ruchu olimpijskiego, a także może poszczycić się posiadaniem statusu partnera FIFA.

Przejdź do porównania kart kredytowych


© 2015-2016 - Regulamin