Jesteś właścicielem karty kredytowej Citibanku? A w swoim otoczeniu masz kogoś, kto ją posiada? W każdym z tych przypadków możesz sporo zyskać – a to za sprawą nowego działającego od kilku dni programu poleceń. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co może Ci on dać oraz jak z niego skorzystać.

Program poleceń Citibanku – zasady akcji

Opisywany tu program poleceń Citibanku dotyczy kart kredytowych. Na udziale w nim mogą skorzystać zarówno ci, którzy już taki produkt w tym banku posiadają (i chcą go polecić innym), jak i ci, którzy dopiero by go chcieli założyć. I dla jednych, i dla drugich przewidziane są atrakcyjne bonusy.

Osoba polecająca w tym programie ma szansę otrzymać nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł. Aby było to możliwe, musimy posiadać w Citibanku dowolną kartę kredytową oraz znaleźć w swoim otoczeniu kogoś, kto również chciałby ją założyć. Gdy nam się to uda kolejnym krokiem będzie wypełnienie na stronie Citibanku specjalnego formularza, w którym należy podać dane swoje oraz tego, kogo polecamy – i to z naszej strony właściwie wszystko. Uwaga – warto pamiętać, że każdy posiadacz karty może w ramach tej akcji polecić aż pięć nowych osób (a więc zarobić aż 750 zł!).

Osoba polecana może dostać od banku jeden z dwóch nowoczesnych telefonów – smartfon LG K3 LTE Dual SIM lub smartfon LG K10 LTE Dual SIM. Nagroda dla niej jest więc atrakcyjniejsza, ale jednocześnie ma ona do spełnienia większą liczbę warunków. Przede wszystkim powinna upewnić się, że co najmniej od początku 2015 roku nie posiadała w Citibanku żadnej głównej karty kredytowej. Jeżeli faktycznie tak było, to czeka ją oczywiście cała standardowa procedura związana z wydaniem tego typu produktu – a więc rozmowa z konsultantem, wybór karty (polecamy oczywiście całkowicie darmową Citi Simplicity) weryfikacja danych i zdolności kredytowej, a następnie podpisanie umowy. Kiedy otrzyma już ona kartę, musi zadbać o zrealizowanie jeszcze jednego najważniejszego wymogu. Tutaj do wyboru mamy dwie opcje – w zależności od tego, który wariant nagrody nas interesuje. Każdą z nich scharakteryzowaliśmy poniżej.

Który z dwóch smartfonów lepiej wybrać?

Nowy klient, który chciałby w ramach tego programu poleceń Citibanku dostać smartfon LG K3 LTE Dual SIM (o wartości 320 zł), musi do końca drugiego miesiąca następującego po tym, w którym otrzymał kartę, wykonać dwie czynności. Pierwsza z nich to zalogowanie się przynajmniej raz do bankowości internetowej Citibanku lub skorzystanie z jego aplikacji mobilnej. Drugi wymóg dotyczy natomiast wykonania w tym okresie za pomocą swojej nowej karty transakcji o łącznej wartości co najmniej 500 zł.

Smartfon LG K10 Dual SIM, a więc drugi możliwy do otrzymania w promocji, ma większą wartość – aż 525 zł. Dlatego też klienci oprócz powyższych mają tu narzucony jeszcze jeden konieczny do spełnienia warunek – muszą oni wykonać kartą transakcję o wartości minimum 500 zł i dodatkowo rozłożyć ją na raty w ramach planu spłat ratalnych „Komfort”. Inną opcją jest zdecydowanie się na limit kredytowy o wartości co najmniej 1000 zł i również rozłożenie go na raty. Czy to się więc opłaca? Jest to kontrowersyjne. A to dlatego, że za usługę rozłożenia spłaty na raty Citibank pobiera prowizję o wartości 20% transakcji, a także dodatkową opłatę w wysokości 20 zł za obsługę spłat. Gdy weźmiemy to pod uwagę, różnica pomiędzy wartościami obu nagród stanie się więc znacznie mniej znacząca, a dodatkowo będziemy musieli pamiętać, by w odpowiednim momencie dopełnić wszystkich formalności (dotyczy to zwłaszcza terminowej spłaty rat). Każdy klient sam musi się więc zastanowić i przekalkulować, czy mu się to opłaca.

Trzeba zaznaczyć, że nie ma możliwości, by połączyć ten program poleceń Citibanku z innymi obowiązującymi aktualnie w nim promocjami (np. z tą pozwalającą otrzymać bon na 300 lub 500 zł do Empiku). Możemy jednak najpierw sami z którejś z nich skorzystać, a potem zostać polecającym i do vouchera zyskać jeszcze dodatkowo gotówkę.