W drugiej połowie ubiegłego roku Citibank zaskoczył nas serią naprawdę atrakcyjnych promocji – nowi klienci mogli liczyć między innymi na vouchery na wysokie sumy do popularnych sklepów. Ci, którzy nie zdążyli wówczas skorzystać z żadnej z ofert, teraz mają na to kolejną okazję, gdyż promocje zaczynają pojawiać się od nowa – choć przeważnie na nieco odmiennych zasadach. Jedna z nich ponownie pozwala nam otrzymać bon do Empiku – z tą różnicą, że tym razem nie na 400, a na 300 lub 500 zł. Co trzeba w tym celu zrobić? Czy jest to łatwiejsze niż kilka miesięcy temu, czy też wręcz przeciwnie? Jakie są zasady akcji? Przeczytaj naszą analizę.

Zasady promocji Citibanku – co trzeba zrobić, by dostać voucher?

Promocja tak samo jak wcześniej dotyczy kart kredytowych. Mogą w niej wziąć udział osoby, które od 1 stycznia 2015 roku nie posiadały w Citibanku żadnego tego typu produktu. Oprócz tego klient musi również spełnić standardowe warunki – mieć ukończone 21 lat, być zatrudniony w obecnej firmie od minimum 3 miesięcy oraz osiągać dochód netto w wysokości co najmniej 1200 zł. Akcja trwa do 31.05.2017 roku.

Pierwszym krokiem, by wziąć udział w tej promocji Citibanku, jest złożenie na stronie internetowej banku wniosku o kartę. Gdy to zrobisz, po niedługim czasie skontaktuje się z Tobą konsultant, który poprosi Cię o dane i zweryfikuje wstępnie Twoją zdolność kredytową. W tym momencie zostaniesz poproszony także o wybór karty – zdecydowanie polecamy całkowicie darmową Citi Simplicity. Jeżeli bank stwierdzi, że podane przez Ciebie informacje są zgodne z prawdą, wkrótce czeka Cię podpisanie umowy – i lada chwila karta znajdzie się w Twoich rękach.

W promocji tej są dwa warianty nagrody – możemy otrzymać bon do Empiku o wartości 300 albo 500 zł. Aby załapać się na ten o mniejszej wartości, trzeba w ciągu dwóch miesięcy od miesiąca, w którym podpisaliśmy umowę, przynajmniej raz zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku oraz wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę co najmniej 500 zł. Warunki te nie są więc szczególnie wymagające i większość z nas powinna bez problemu poradzić sobie z nich spełnieniem.

Co natomiast trzeba zrobić, aby otrzymać 500 zł? Tutaj promocja robi się już bardziej skomplikowana. Pierwszy warunek jest taki sam jak w poprzednim przypadku, drugi natomiast zupełnie inny – i mamy na jego spełnienie tylko miesiąc. Możesz wybrać spośród trzech różnych opcji tę, która będzie dla Ciebie najdogodniejsza. Pierwsza z nich to złożenie dyspozycji przelewu o wartości co najmniej 500 zł z limitu karty. Opcją drugą jest zawarcie z bankiem porozumienia dotyczącego dodatkowego limitu kredytowego w kwocie min. 1000 zł, który udzielony zostanie w formie jednorazowego przelewu i rozłożony na raty w planie spłat ratalnych „Komfort”. Trzecia natomiast dotyczy wykonania kartą transakcji na kwotę co najmniej 500 zł i złożenia dyspozycji rozłożenia kwoty przelewu na raty (prawdopodobnie jest to błąd w regulaminie i chodzi o rozłożenie na raty transakcji). Niestety spełnienie żadnego z tych warunków nie jest całkowicie darmowe, każdy z nich będzie wiązał się z dodatkowym kosztem, przeważnie w wysokości kilkudziesięciu złotych. Warto o tym pamiętać i zanim weźmiemy udział w promocji, obliczyć, na ile faktycznie nam się to opłaci – zysk może nie być ostatecznie aż tak duży, jak się spodziewamy.

Voucher do Empiku – to nie dla Ciebie? Zobacz, jakie są inne opcje

Jeśli z jakiegoś powodu powyżej opisana promocja Citibanku Cię nie przekonuje i uważasz, że nie jest ona dla Ciebie – masz do wyboru jeszcze kilka innych opcji. Wśród ofert, które przedstawił nam w ostatnim czasie Citibank, z pewnością znajdziesz taką, która przypadnie Ci do gustu.

Masz szansę otrzymać:

  • bon o wartości 400 zł do sklepu Mall.pl,
  • bon o wartości 400 zł do perfumerii Douglas,
  • bon o wartości 400 zł do sklepu Morele.net.

Oczywiście wolno Ci wziąć udział tylko w jednej wybranej promocji. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że przy każdej z nich możesz zdecydować się na założenie najtańszej karty kredytowej na rynku – Citi Simplicity.