Podczas gdy firma MasterCard już dawno wprowadziła na rynek swój elektroniczny portfel Masterpass, VISA jak dotąd w swojej ofercie tego typu produktu nie miała. Kilkanaście dni temu jednak się to zmieniło – do użytku oddana została nowa usługa o nazwie VISA Checkout (warto wspomnieć, że nasz kraj jest póki co jedynym w Europie, w którym ją uruchomiono). Jak ona działa? W jaki sposób ją zainstalować? W jakich sytuacjach może być pomocna? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

VISA Checkout – jak to działa?

Usługa VISA Checkout działa na zasadzie elektronicznego portfela. Przeznaczona jest ona przede wszystkim dla osób, które często robią zakupy online, a zwłaszcza z użyciem technologii mobilnych – stanowi w tym przypadku spore ułatwienie. Kupując coś przez Internet i chcąc zapłacić kartą płatniczą w tradycyjny sposób, musimy każdorazowo po nią sięgnąć, wprowadzić wszystkie zamieszczone na niej dane, a następnie udostępnić jeszcze informacje do wysyłki. Nie jest to może zbyt czasochłonne, ale na dłuższą metę bywa irytujące, o czym na pewno niejednokrotnie się przekonałeś. Natomiast dzięki elektronicznym portfelom takim jak VISA Checkout możemy znacznie usprawnić proces robienia zakupów w sieci. Aby tak się stało, wystarczy zarejestrować się w systemie i zapisać w nim swoje karty – obsługuje on zarówno te debetowe, jak i kredytowe, a także prepaid, i to nie tylko VISY, ale również MasterCard. Co ważne, z usługi można korzystać na różnych urządzeniach – komputerach, tabletach i smartfonach. Gdy w sklepie internetowym jako opcję płatności wybierzemy VISA Checkout, wszystkie dane zostaną uzupełnione automatycznie – przy większych kwotach będziemy musieli jedynie potwierdzić transakcję specjalnym kodem SMS. Dzięki temu kupować online możemy więc wszędzie i w każdej chwili, nawet wtedy gdy nie mamy przy sobie karty.

Płać z VISA Checkout i korzystaj z atrakcyjnych promocji!

W tej chwili na udostępnienie swoim klientom możliwości płacenia za pomocą VISA Checkout zdecydowały się w naszym kraju dwa duże sklepy internetowe – euro.com.pl (RTV Euro AGD) oraz OleOle! Każdy z nich zorganizował przy tej okazji atrakcyjne promocje. Jeżeli masz więc w planach większe zakupy elektroniczne, być może jest to świetna okazja, by zrobić je taniej.

W sklepie euro.com.pl klient może liczyć na zniżkę na zakupy w wysokości od 50 do 1500 zł. Jest to zależne od tego, jak dużą kwotę wydamy:

  • przy zakupach o wartości od 300 do 500 zł zniżka wynosi 50 zł,
  • przy zakupach o wartości od 500,01 do 1500 zł zniżka wynosi 100 zł,
  • przy zakupach powyżej 1500 zł zniżka wynosi 150 zł.

W przypadku sklepu OleOle! mamy natomiast szansę na rabat w wysokości 50 zł. Warunkiem otrzymania go jest zrobienie zakupów na kwotę min. 250 zł, a także wybranie sposobu dostawy innego niż odbiór w punkcie.

Przy obu tych promocjach dodatkowym wymogiem jest oczywiście zapłacenie za nabyte produkty za pośrednictwem VISA Checkout oraz podanie kodu rabatowego VISA. Na skorzystanie z nich mamy czas do 30.06.2017 r.