W Citibanku pojawiła się kolejna atrakcyjna promocja. Choć zazwyczaj zachęcamy naszych czytelników do zakładania karty Citi Simplicity, tym razem skupimy się na innym produkcie z oferty banku – na karcie Citibank World Mastercard, ponieważ to jej dotyczy opisywana tu akcja. Jak to zwykle bywa przy promocjach Citibanku, zyskać tu można naprawdę sporo. Co dokładnie? I w jaki sposób? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

Promocja dotycząca karty Citibank World Mastercard – na czym polega?

Dla kogo przeznaczona jest ta promocja? Mogą wziąć w niej udział osoby, które mają co najmniej 21 lat i od początku 2015 roku nie posiadały żadnej głównej karty kredytowej w Citibanku, konieczne jest też oczywiście posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Akcja potrwa aż do 8.10.2017 roku. A na czym ona polega?

Warto zacząć od tego, czym się właściwie charakteryzuje i jak działa karta kredytowa Citibank World MasterCard. Decydując się na jej założenie, przystępujemy automatycznie do programu lojalnościowego, w ramach którego będziemy zbierać punkty wymienialne następnie na różnego rodzaju nagrody. Standardowo za każde wydane tą kartą 5 zł otrzymujemy 1 punkt, chyba że płatności dokonaliśmy u jednego z partnerów programu – wtedy są to 2 punkty. Do partnerów należą: sklepy H&M, drogerie Douglas, Merlin.pl, Play, Multikino, Sphinx, citi-samsung.pl oraz W.Kruk. Uzbieranie większej ilości punktów może więc zająć sporo czasu. Na szczęście dzięki uruchomionej aktualnie promocji przestanie to być problemem! Do tej pory każdy, kto zakładał kartę Citibank World MasterCard, otrzymywał w ramach pakietu startowego 1000 punktów w programie lojalnościowym. Teraz jednak w ramach promocji możemy dostać jeszcze… aż 15 000 dodatkowych punktów! Jakie warunki trzeba spełnić, by tak się stało? Na szczęście nie są one zbyt wygórowane. Po pierwsze, w wyznaczonym terminie (czyli do 8 października) musimy złożyć wniosek o kartę Citibank World MasterCard. Następnie czeka nas procedura sprawdzenia naszej zdolności kredytowej – jeżeli bank uzna, że jest wystarczająca, to wkrótce odwiedzi nas kurier z umową, a niedługo potem w naszej skrzynce pocztowe pojawi się przesyłka z kartą.

Kiedy karta Citibank World MasterCard znajdzie się już w naszych rękach, będziemy musieli spełnić jeszcze dwa warunki. Pierwszy z nich polega na tym, by do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym podpisaliśmy umowę, przynajmniej raz zalogować się w bankowości internetowej Citibanku. Drugi – by w tym samym okresie wykonać swoją nową kartą transakcje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 1000 PLN. Po wykonaniu pierwszej transakcji otrzymamy 1000 punktów w programie lojalnościowym, natomiast w momencie gdy osiągniemy wymagany pułap – zostanie nam przyznane kolejnych 15 000.

Karta Citibank World MasterCard – czy warto wziąć udział w promocji?

Osobie, która nie miała wcześniej do czynienia z kartą Citibank World MasterCard, może być jednak ciężko określić, czy 16 000 punktów w ramach programu lojalnościowego to dużo czy mało, i czy są one warte zachodu. Wymienimy więc kilka nagród, na które będzie można je zamienić – są to między innymi vouchery o wartości 410 zł do sklepów partnerskich (a więc m.in. H&M oraz Merlin.pl), wystarczy też na 20 biletów do Multikina (jeden to 800 punktów), a także 8 doładowań do Play w wysokości 50 zł (koszt jednego to 1950 punktów). Nie da się więc ukryć, że bonusy te są całkiem atrakcyjne. Jakie są natomiast warunki obsługi tej karty? Jakie koszty wiążą się z jej posiadaniem? Standardowo w przypadku tej karty obowiązuje opłata miesięczna w wysokości 18 PLN, jednak w ramach tej promocji zostaje ona zniesiona – tak naprawdę produkt ten możemy obecnie otrzymać praktycznie za darmo. Wygląda więc na to, że nie ma z czym zwlekać – warto zdecydować się na kartę Citibank World MasterCard jak najszybciej!