Bank BPH

Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kart

Oferowane karty kredytowe

Bank BPH - informacje o banku

Informacje ogólne

Bank Przemysłowo-Handlowy należy do czołówki uniwersalnych banków w Polsce. Wchodzi również w skład jednej z największych korporacji na świecie - General Electric. Na polskim rynku swoją działalność prowadzi od ponad 20 lat. Akcje BPH Banku wchodzą w skład spółek giełdowych tworzących Indeks RESPECT. Aktualnie Bank obsługuje ponad 2,6 mln. osób oraz posiada 500 placówek. W ofercie Banku BPH znajdziemy produkty i usługi skierowane do klientów indywidualnych, korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Poza tym pełen dostęp do swoich usług oferuje przez kanały bankowości elektronicznej. W swojej ofercie Bank przedstawia m.in. kredyty gotówkowe, konta osobiste, rachunki oszczędnościowe, produkty inwestycyjne, lokaty, kredyty hipoteczne, karty kredytowe, a także produkty kompleksowej obsługi.

Wróć

Historia Banku BPH

Historia Banku BPH rozpoczyna się w roku 1989, kiedy to został wydzielony ze struktur Narodowego Banku Polskiego, po czym zaczął działalność jako samodzielny bank komercyjny. Od stycznia 1995 roku jego akcje są notowane na GPW w Warszawie. W swojej ponad 20-letniej historii rozwoju przeszedł dużo zmian strategicznych.

Integracja kapitałowa inwestorów strategicznych BPH i Powszechnego Banku Kapitałowego doprowadziła trzy lata później do najważniejszej fuzji w historii banku – oba podmioty zostały połączone 21 grudnia 2001 w Bank BPH PBK. Jednak dopiero w roku 2004 przyjęto jednolitą nazwę - Bank BPH S.A.

W 2005 roku strategiczny inwestor Banku Pekao – UniCredit, przejął Grupę HVB, inwestora strategicznego banku BPH, zamierzając dokonać fuzji BPH S.A. z Pekao S.A. Jednak polski rząd zaprotestował, ponieważ obawiał się, że powstanie tak dużego banku zagrozi zdrowej konkurencji na rynku. Naciski Komisji Europejskiej na polski rząd spowodowały, że w kwietniu 2006 roku oba banki otrzymały pozwolenie na fuzję. Niemniej został postawiony warunek – prawie połowa oddziałów Banku BPH miała zostać wyłączona z fuzji i być sprzedana innemu bankowi przy zachowaniu swojej nazwy. Częściowa fuzja BPH z Bankiem Pekao została zarejestrowana rok później. Następnym ważnym momentem było wydanie przez KNF zgody, na podstawie której firma General Electric Money przejęła od UniCredit spółkę HoldCo77 B.V. Posiadała ona prawie 66% akcji Banku BPH. Następnie GE Money jeszcze zwiększył swoje udziały w BPH.

Rok 2009 przyniósł kolejną fuzję – Bank BPH połączył się z GE Money Bankiem. W kolejnych latach przebudowano platformę biznesową. Obecna pełna nazwa banku to Bank BPH S.A. Grupa General Electric Capital.

Wróć

Oferta kart kredytowych

BPH Bank posiada bogatą ofertę kart do konta oraz kart kredytowych, w tym kart z technologią NFC – Visa payWave oraz MasterCard PayPass. Wśród kart debetowych znajdziemy karty, takie jak: Debit MasterCard Dopasowana, Debit MasterCard Kapitalna, Debit MasterCard Cool (dla osób poniżej 18 lat). Umożliwiają one dokonywanie tradycyjnych płatności kartą, płatności zbliżeniowych, w tym z pomocą telefonu, przeprowadzanie transakcji w Internecie, a wszystko bez dodatkowych opłat. Swoje wydatki możemy kontrolować za pomocą Asystenta Finansowego, który automatycznie pogrupuje nasze wydatki i wpływy na konto i przedstawi je nam w formie czytelnych wykresów płatności. Bieżącą informację na temat przeprowadzonych transakcji uzyskamy w Systemie Internetowym Sez@m, przez telefon oraz w dowolnej placówce banku BPH lub w zestawieniu przesłanym pocztą.

Innym ciekawym produktem jest karta Visa Classic Walutowa, która bardzo przyda się za granicą. Nasze wydatki rozliczane są bezpośrednio w walucie. Jeżeli dokonujemy płatności w walucie karty, to oszczędzamy na przewalutowaniach.

A jak wygląda oferta kart kredytowych Banku BPH? Visa/MasterCard Fair to pierwsza taka karta kredytowa, w ramach której sami wybieramy i zmieniamy korzyści, jakie nam pasują. Mamy do wyboru 3 warianty korzyści. Możemy wybrać sobie tylko jeden z nich. Jeśli po pewnym czasie będziemy chcieli go zmienić na inny, wystarczy tylko poinformować o tym Bank. Zmiany możemy dokonać tyle razy w roku, ile będziemy chcieli. Poza tym karta oferuje długi okres bezodsetkowy do 54 dni. Korzystając z tej karty mamy zapewnione takie korzyści, jak rosnący zwrot za płatności kartą - do 75 PLN kwartalnie za płatności bezgotówkowe, zmniejszające się opłaty i prowizje związane z używaniem karty,malejące oprocentowanie transakcji bezgotówkowych oraz bezprowizyjne transakcje bezgotówkowe.

Z Kartą MasterCard Gold Program Komfort otrzymujemy atrakcyjne oprocentowanie transakcji bezgotówkowych, bezpłatne przelewy internetowe z rachunku, mamy do wykorzystania 54 dni nieoprocentowanego kredytu oraz możliwość rozłożenia dużych wydatków na stałe, wygodne w spłacie raty. Dokładny opis oferty kart kredytowych znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Wróć

Przejdź do porównania kart kredytowych


© 2015-2016 - Regulamin