BZ WBK

Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kart

Oferowane karty płatnicze

BZ WBK - informacje o banku

Informacje ogólne

BZ WBK, czyli Bank Zachodni WBK to trzeci największy bank w Polsce (zarówno pod względem wartości aktywów, jak i liczby placówek). Powstał on w 2001 roku, kiedy to połączono Bank Zachodni S.A. oraz Wielkopolski Bank Kredytowy S.A. BZ WBK należy do hiszpańskiej grupy Santander. Ma on w Polsce około 900 placówek i 3,5 mln klientów, a także ponad tysiąc bankomatów oraz około dwustu wpłatomatów, jego siedziby znajdują się natomiast we Wrocławiu, w Poznaniu oraz w Warszawie. Oferta banku skierowana jest do różnych grup docelowych – zarówno do klientów indywidualnych, jak i małych i średnich przedsiębiorstw, a także do dużych korporacji.

W ramach grupy Banku Zachodniego WBK działają także spółki zajmujące się innego rodzaju działalnością – maklerską, funduszami inwestycyjnymi, ubezpieczeniami, leasingiem, faktoringiem, zarządzaniem aktywami, a także private bankingiem.

Wróć

Historia BZ WBK

Bank Zachodni WBK powstał w 2001 roku w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A. i Wielkopolskiego Banku Kredytowego S.A. Do 2011 roku właścicielem większości akcji banku była irlandzka grupa Allied Irish Bank. We wrześniu tego roku natomiast ok. 95% udziałów odkupiła hiszpańska grupa Santander – w ten sposób bank zaczął należeć do największej grupy finansowej w strefie euro. W 2012 roku dodatkowo odkupiła ona od belgijskiego KBC również Kredyt Bank, który następnie włączono do BZ WBK.

Bank Zachodni WBK znany jest w Polsce z innowacyjności. Ta instytucja finansowa jako pierwsza w naszym kraju zaczęła wydawać karty z mikroprocesorem oraz umożliwiające płatności zbliżeniowe.

BZ WBK może się poszczycić wieloma nagrodami i wyróżnieniami. W 2012 roku został on przez brytyjski miesięcznik The Banker mianowany Bankiem Roku w Polsce, wygrał wówczas także ranking Przyjazny Bank Newsweeka – w kategorii „Bank mobilny” (w którym zresztą kilkakrotnie pojawiał się na wysokich miejscach już we wcześniejszych latach). W 2013 roku natomiast BZ WBK otrzymał przyznawane przez tygodnik „Do Rzeczy” wyróżnienie „Strażnik Pamięci” w kategorii „Mecenas”.

Wróć

Oferta produktowa

Oferta kart debetowych proponowanych nam przez Bank Zachodni WBK jest bardzo różnorodna. Znajdziemy tu atrakcyjne propozycje nie tylko dla dorosłych klientów, ale także dla młodzieży.

Jeżeli chodzi o najmłodszych klientów, BZ WBK proponuje im kartę debetową MasterCard <20 przyznawaną do konta o tej samej nazwie. Jest to idealny produkt, jeśli chcemy wprowadzić nasze dziecko w świat finansów, nauczyć je obsługi kart czy też bankomatów, ale także przyzwyczaić do rozsądnego gospodarowania swoimi pieniędzmi i oszczędzania. W dodatku oferta ta jest praktycznie darmowa, a dzięki oprocentowaniu i promocjom – pozwala nawet na osiągnięcie pewnych zysków.

Dorosłym natomiast Bank Zachodni WBK proponuje karty debetowe MasterCard Omni, a także MasterCard PAYBACK Omni. Obie są przyznawane do Konta Godnego Polecenia. Różnią się one tym, że posługując się tą drugą, możemy zbierać punkty w specjalnym programie PAYBACK. Ponadto obie karty debetowe posiadają oczywiście możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych (technologia PayPass), a także korzystania z usług CashBack i Chergeback.

Wróć

Przejdź do porównania kart debetowych


© 2015-2016 - Regulamin