Citi Handlowy

Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kart

Oferowane karty kredytowe

Citi Handlowy - informacje o banku

Informacje ogólne

Działający pod marką Citi Handlowy jest jednym z najstarszych oraz największych banków komercyjnych w Polsce pod względem wartości aktywów oraz liczby oddziałów. Citi Handlowy świadczy bogatą ofertę produktów i usług finansowych z zakresu bankowości detalicznej, transakcyjnej, inwestycyjnej oraz korporacyjnej. Poza typowymi usługami finansowymi znajdziemy również produkty oferowane przez Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. oraz produkty Handlowy Leasing SА. Citi Handlowy koncentruje się na oferowaniu klientom najwyższej klasy produktów i usług przy wykorzystaniu globalnej sieci globalnej CITI. Działalność Citi Handlowy jest skierowana do Klientów indywidualnych, korporacyjnych, instytucjonalnych oraz rządowych. Wykorzystując wysoce wyspecjalizowaną kadrę, bank kładzie nacisk na innowacyjność i jakość. Obecnie Citibank liczy ponad 200 milionów osób.

Wróć

Historia Citibanku

Rok 1870 rozpoczął historię Banku Handlowego w Warszawie S.A. Bank przetrwał dwie wojny światowe nie przerywając swojej działalności. Po 1964 został monopolistą w obsłudze transakcji polskiego handlu zagranicznego. Ten fakt miał zasadniczy wpływ na zbudowanie największej sieci banków korespondentów, otwarcie oddziału w Londynie oraz przedstawicielstw zagranicznych. Afiliacje pojawiły się w Wiedniu i Luksemburgu.

W 1991 roku swoją działalność w Polsce rozpoczął Citibank (Poland). Od 1997 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Rok 2000 odegrał ważną rolę w rozwoju banku. Wiąże się on głównie ze strukturalną zmianą akcjonariatu Banku Handlowego. Największa instytucja finansowa świata zakupiła większość akcji. Komisja Nadzoru Bankowego wydała pozwolenie dla przedmiotów wchodzących w skład Citigroup na przekroczenie 75% kapitału akcyjnego Banku. To były kluczowe wydarzenia, które w 2001 roku przyczyniły się do fuzji Banku Handlowego w Warszawie z Citibank (Poland) S.A.

Od 2003 roku nazwą prawną Banku jest Bank Handlowy w Warszawie S.A. W 2007 roku dokonano zmiany logo Banku Handlowego w Warszawie S.A. na CITI Handlowy. Przynależność do Citi jako wiodącej instytucji finansowej na świecie zapewnia Klientom Banku Handlowego dostęp do usług finansowych w ponad 100 krajach.

Przede wszystkim Citi Handlowy stara się pokazywać, że jest nastawiony na klienta. Uważa, że ludzie tworzą bank i robią to dla ludzi. Celem banku w obszarze jakości jest osiągnięcie takiego poziomu satysfakcji klientów, że pozostaną oni lojalni wobec banku i będą skłonni polecać go innym, co uczyni z nich ambasadorów tej marki.

Bankowi zależy nie tylko na profesjonalnym dostarczaniu produktów i usług, ale także pozytywnych doświadczeń we wszystkich momentach kontaktu z obsługą. Citi Handlowy ma według założeń być dla klienta zaufanym partnerem, więc stara się jak najlepiej dbać o edukację finansową, jasną komunikację, upraszczanie procedur i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.

Wróć

Oferta kart kredytowych

Citi Handllowy w swojej ofercie posiada kilka rodzajów kart kredytowych. Pośród nich znajdziemy kartę kredytową MasterCard Citi Simplicity, która zasługuje na szczególną uwagę. Po pierwsze nie posiada opłaty rocznej, a po drugie ma długi okres bezodsetkowy – 56 dni. Możemy także bezpłatnie korzystać z Usługi CitiAlerts. Dzięki darmowym powiadomieniom SMS zawsze wiemy, jakich transakcji dokonaliśmy i jaki limit zadłużenia mamy. Możemy płacić szybko i wygodnie dzięki opcji płatności zbliżeniowych. Dla posiadaczy tej karty działa także system zniżek.

Osoby lubiące podróżować również znajdą ofertę dla siebie - MasterCard Premier Miles. Korzystając z tej karty, możemy zbierać punkty (tzw. mile) za przeloty, za korzystanie z sieci hotelowych, a później wymieniamy je na bilety lotnicze lub noclegi w hotelach z całego świata. Citi Mile możemy wymienić u 14 międzynarodowych partnerów (uczestników programu). Zebrane mile nie wygasają, dopóki trwa umowa. Jeżeli chodzi o inne korzyści tej karty, to są to m.in.: korzystanie z serwisu Concierge, dokonywanie płatności zbliżeniowych, rozbudowany system zniżek, dostęp do programu A la Carte (oferuje dostęp i zniżki w najwyższej jakości hotelach i SPA, restauracjach), programu Hotel Privileges (globalny program benefitów w wyselekcjonowanych i luksusowych hotelach świata).

Inną ciekawą ofertę dla miłośników programów lojalnościowych stanowi karta MasterCard World. Dokonujemy zakupów, zbieramy za to punkty i wymieniamy na spłatę części zadłużenia, vouchery lub inne nagrody. Możemy skorzystać także ze zniżek u partnerów, wśród których są m.in. Multikino, Douglas, H&M. Ponadto istnieje możliwość bezpłatnego ubezpieczenia telefonu komórkowego zakupionego przy użyciu danej karty. Dodatkowe funkcje to dostęp do serwisu Concierge, programu A la Carte, Hotel Privileges oraz Citi World Privileges. Tu także dostępne są atrakcyjne rabaty.

Dokładny opis oferty kart kredytowych znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Wróć

Przejdź do porównania kart kredytowych


© 2015-2016 - Regulamin