Getin Bank

Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kart

Oferowane karty płatnicze

Getin Bank - informacje o banku

Informacje ogólne

Getin Bank jest częścią Getin Noble Bank S.A. i reprezentuje w nim pion bankowości detalicznej. Istnieje na polskim rynku od 2004 roku (wcześniej funkcjonował pod inną nazwą), a jego oferta jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i małych i średnich przedsiębiorstw, wspólnot mieszkaniowych, samorządów czy dużych korporacji. Bank ten posiada aktualnie 500 oddziałów własnych i franczyzowych, a także samoobsługowe oddziały Getin Point oraz sieć pośredników, z jego usług korzysta ok. 2,2 mln konsumentów.

Wróć

Historia Getin Banku

W październiku 1990 roku na podstawie decyzji prezesa Narodowego Banku Polskiego powstał regionalny Górnośląski Bank Gospodarczy S.A. Od 1995 roku jego inwestorem strategicznym stał się Powszechny Bank Kredytowy S.A., natomiast od 2002 do 2004 roku funkcjonował on w ramach Grupy Kapitałowej Banku Przemysłowo-Handlowego. W maju 2004 roku Getin Holding kupił akcje od Banku BPH. We wrześniu tego samego roku nastąpiła zmiana nazwy na Getin Bank SA. Jeszcze w grudniu zakupiono także Bank Przemysłowy w Łodzi, a następnie rok później Wschodni Bank Cukrownictwa, który stał się podstawą do budowy Noble Bank. W 2010 roku nastąpiło połączenie Getin Bank oraz Noble Bank – powstał Getin Noble Bank S.A.

Od 2013 roku trwa proces udoskonalania i unowocześniania Getin Banku – zostaje wprowadzona w życie strategia Getin UP. Uruchomiono między innymi bankowość internetową, możliwość wykonywania przelewów bez znajomości numeru konta adresata, a także zaproponowano klientom pierwszą na rynku kartę debetową z wyświetlaczem MasterCard Display Debit PayPass. Getin Bank jako pierwszy w naszym kraju uruchomił też samoobsługowe oddziały Getin Point.

Getin Bank był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. W 2013 roku zajął 11. miejsce w opublikowanym przez Newsweeka rankingu „Przyjazny Bank”. W tym samym roku zdobył również główną nagrodę w międzynarodowym konkursie Banking Technology Awards w kategorii „Najlepsze wykorzystanie technologii mobilnych w usługach finansowych”. Nagrodzono również oferowany przez tę instytucję finansową rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy Getin UP – w programie „Najwyższa Jakość Quality International 2013”.

Wróć

Oferta produktowa

Oferta Getin Banku jeżeli chodzi o karty debetowe, jest bardzo bogata i różnorodna. Znajdziemy w niej zarówno karty MasterCard, jak i VISA, zarówno tradycyjne, jak i naklejki zbliżeniowe, a także karty NFC. Niektóre z nich są przeznaczone dla szerokiego grona klientów, inne głównie dla osób młodych, jeszcze inne dla zabieganych wielbicieli najnowszych technologii. Co ważne, przy większości z produktów możliwe są płatności zbliżeniowe (technologia PayPass), a także oczywiście płatności internetowe oraz korzystanie z usługi CashBack. Zapoznajmy się z kilkoma najciekawszymi propozycjami.

Karta debetowa MasterCard Display to prawdziwy hit, o czym świadczy chociażby fakt, że otrzymała ona tytuł Światowej Innowacji podczas Międzynarodowego Festiwalu Reklamy Cannes Lions, a nie jest to jedyna zdobyta przez nią nagroda. Czym się wyróżnia ta karta debetowa? Jako jedyna na polskim rynku posiada wbudowane wyświetlacz i miniklawiaturę, dzięki czemu w każdej chwili możemy między innymi sprawdzić stan swojego konta. Oprócz tego działa tutaj również oczywiście technologia PayPass.

Ciekawą ofertą dla osób młodych jest karta debetowa Visa Debit, podczas korzystania z której klienci poniżej 28. roku życia są zwolnieni z opłaty miesięcznej. Także tutaj możliwe jest dokonywanie płatności zbliżeniowych (technologia payWave) oraz korzystanie z usług CashBack i Chargeback.

Natomiast osoby ceniące sobie najnowsze technologie chętnie zdecydują się zapewne na naklejkę zbliżeniową MasterCard Sticker, którą można przyczepić do dowolnego noszonego zawsze przy sobie przedmiotu, na przykład telefonu komórkowego. Wygodną opcją jest również karta MasterCard NFC, która łączy w sobie kartę SIM oraz debetową. Jeśli mamy ją zamontowaną w swoim telefonie, możemy za jego pomocą dokonywać płatności zbliżeniowych – po prostu przysuwając smartfon do terminala. Dzięki temu idąc na zakupy, nie musimy zabierać ze sobą nie tylko portfela, ale nawet karty płatniczej – wystarczy sama komórka.

Wróć

Przejdź do porównania kart debetowych


© 2015-2016 - Regulamin