ING Bank Śląski

Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kart

Oferowane karty płatnicze

ING Bank Śląski - informacje o banku

Informacje ogólne

ING Bank Śląski to jeden z największych polskich banków (piąty pod względem wartości posiadanych aktywów, a ósmy jeżeli chodzi o liczbę placówek). W swojej ofercie ma produkty przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw oraz instytucji. W obecnej chwili posiada on ok. 4 mln klientów detalicznych, a także 41 tys. korporacyjnych. Na terenie naszego kraju znajduje się 398 placówek tego banku i 906 bankomatów. Jego siedziba mieści się w Katowicach.

Wróć

Historia ING Banku Śląskiego

Historia ING Banku Śląskiego sięga 1988 roku, kiedy to został on wyodrębniony z Narodowego Banku Polskiego, natomiast na początku 1989 roku rozpoczął on działalność. W 1991 roku z banku państwowego przekształcono go w spółkę akcyjną, a w 1994 roku jego akcje pojawiły się na giełdzie. Wówczas to holenderska Grupa ING nabyła ok. 25% wszystkich akcji, w 1996 roku dokupiła ich jeszcze więcej, stając się tym samym większościowym udziałowcem tego banku. W 2001 roku nastąpiły kolejne zmiany – połączenie z warszawskim ING Bank N.V. Od tego czasu obowiązuje aktualna nazwa banku.

Przez lata ING Bank Śląski otrzymał wiele nagród i wyróżnień, a kilka nawet w ciągu ostatnich miesięcy. W grudniu 2015 roku brytyjski magazyn The Banker nadał tej instytucji tytuł Bank of the Year in Poland. W listopadzie tego roku natomiast rozstrzygnięty został międzynarodowy konkurs Financial&Banking Awards 2015, w którym bank otrzymał nagrody „Most Innovate Bank in Poland” oraz „Best Customer Service Bank in Poland”.

Instytucja ta poza prowadzeniem różnego rodzaju kont, wydawaniem kart płatniczych i udzielaniem kredytów działa także na innych polach. Prowadzi edukację finansową wśród konsumentów, a także wspiera akcje na rzecz ochrony środowiska (również w swoich oddziałach wprowadza rozwiązania pozwalające na zmniejszenie zużycia papieru i energii elektrycznej) oraz na rzecz lokalnego społeczeństwa.

Wróć

Oferta produktowa

W ofercie ING Banku Śląskiego dostępne są bardzo różne rodzaje kart debetowych – zarówno przeznaczone do kont osobistych, jak i dla przedsiębiorców. Posiadają one rozmaite funkcje, dlatego też każdy znajdzie wśród nich produkt najlepszy dla siebie.

Jedną z ciekawszych propozycji jest karta debetowa ING MasterCard Business wydawana do konta Direct dla Firmy. Jej posiadacze mogą skorzystać z usług CashBack i chargeback. Niestety karta ta nie daje możliwości wykonywania płatności zbliżeniowych, ale przecież nie każdy też jest zwolennikiem tego typu transakcji. Z pewnością więc przypadnie ona do gustu wielu przedsiębiorcom.

Dla tych właścicieli firm, którzy jednak woleliby mieć kartę debetową z opcją płatności bezstykowych, dobrym pomysłem może być karta Visa Business Zbliżeniowa. W niczym nie ustępuje ona poprzedniej – również tutaj mamy CashBack i chargeback, opłata za używanie karty jest identyczna (jeśli nie spełnimy podanych przez bank warunków, zapłacimy 7 PLN).

Klientom indywidualnym natomiast ING Bank Śląski proponuje kartę debetową VISA i konto z Lwem Direct. Jest ona wyposażona zarówno w płatności zbliżeniowe, jak i CashBack oraz chargeback. Dodatkowo jej właściciel ma możliwość korzystania za darmo za wszystkich bankomatów w Polsce. Nadprogramowym atutem jest możliwość (odpłatnego) samodzielnego zaprojektowania wyglądu swojej karty debetowej, dzięki czemu będzie ona naprawdę unikatowa. Opłata miesięczna wynosi, jak w przypadku poprzednich produktów, 7 PLN, da się jej jednak uniknąć.

Wróć

Przejdź do porównania kart debetowych


© 2015-2016 - Regulamin