Inteligo

Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kart

Oferowane karty płatnicze

Inteligo - informacje o banku

Informacje ogólne

Inteligo jest marką nowoczesnych usług finansowych, które prowadzone są przez PKO Bank Polski od 2002 roku. Większościowym akcjonariuszem PKO Banku Polskiego jest Skarb Państwa, reszta udziałów przypada prywatnym i korporacyjnym inwestorom. Bank ten będący gigantem na rynku obsługuje około 6 mln rachunków i ponad 7 mln kart bankowych. Swoim klientom zapewnia obsługę w ponad 1200 placówkach i 1800 agencjach, do ich dyspozycji oddaje także 4000 bezprowizyjnych bankomatów sieci własnej, BZ WBK i eService. Proponowane przez Inteligo rozwiązania pozwalają klientom indywidualnym i firmom na proste i wygodne zarządzanie finansami, wprowadzając na rynek najnowocześniejsze technologie w dziedzinie bankowości elektronicznej. Rachunek Inteligo obsługiwany jest wyłącznie przez Internet i telefon, nie skorzystamy z pomocy w oddziale. Wyrazem uznania dla produktów Inteligo są liczne nagrody przyznawane przez media i organizacje opiniotwórcze.

Wróć

Historia Inteligo

Historia Inteligo ma swój początek w 2001 roku, kiedy to wprowadzono na rynek pierwsze oferty. Zdalny system obsługi klienta przez Internet i telefon, powiadomienia SMS-owe i przelewy za pomocą poczty elektronicznej stanowiły nowości na rynku usług bankowych i w ciągu zaledwie roku zyskały 100 tys. klientów. W roku 2002 Inteligo Financial Services S.A zakupione zostało przez PKO Bank Polski i miało pod tym szyldem rozwijać bankowość elektroniczną. Stworzono wtedy Centrum Obsługi Inteligo. Uruchomiono także serwis Płacę SMS-em i Płacę z Inteligo, pozwalające na dokonywanie płatności za transakcje internetowe. W ciągu kolejnych lat liczba klientów Inteligo dynamicznie wzrastała za sprawą nieustannego wzbogacania oferty o kolejne usługi. Nowościami wprowadzonymi na rynek były między innymi wysyłane e-mailem wyciągi bankowe czy zdalny debet w ramach konta. Ponadto zaoferowano klientom możliwość nabywania online jednostek funduszy inwestycyjnych PKO/Credit Suisse TFI S.A., a następnie opcję obrotu Obligacjami Skarbu Państwa przez Internet. Rozszerzono także ofertę o możliwość zakupu ubezpieczeń. W związku z dynamicznym rozwojem, w 2005 roku wystartował nowy serwis www.inteligo.pl. Od 2007 roku, przez trzy lata z rzędu Inteligo otrzymywało tytuł „Przyjaznego Banku Newsweeka”, a w późniejszych latach produkty z jego oferty otrzymywały tytuły Innowacji Finansowej 2009 oraz Przyjaznego Konta Internetowego 2010 i 2011. W obecnych rankingach Produkty Inteligo zajmują szczytowe miejsca, a zadowolenie z jego usług deklaruje aż 95% klientów.

Wróć

Oferta produktowa

W ofercie kart debetowych Inteligo znajdują się produkty umożliwiające klientom wykonywanie prostych i wygodnych operacji finansowych, w tym płatności w punktach handlowo-usługowych i internetowych, zawierające dodatkowe usługi. Koszty utrzymania kart są niewielkie, a proponowane funkcjonalności znacznie ułatwiają zarządzanie pieniędzmi.

Pierwszym tego typu produktem jest karta debetowa Inteligo Business Visa payWave, która wydawana jest do konta firmowego. Oprócz podstawowych opcji, klienci uzyskują dzięki niej możliwość bezpiecznych płatności zbliżeniowych. Ponadto można dzięki niej dokonywać bezprowizyjnych wypłat w bankomatach PKO Banku Polskiego oraz BZ WBK, istnieje także możliwość wpłaty gotówki we wpłatomatach PKO BP. W ramach karty uzyskać można limit kredytowy, który pozwoli na zwiększenie płynności finansowej w krótkim czasie. Zachęcające są także niskie koszty utrzymania karty, a w tym darmowe przelewy internetowe, bezpłatne prowadzenie rachunku i możliwość uniknięcia opłaty miesięcznej za kartę.

Godną polecenia jest także karta debetowa Visa payWave Dobro Procentuje, wydawana do konta firmowego Inteligo. Klient ma poczcie spełniania dobrego uczynku, ponieważ część dochodów uzyskiwanych przez Inteligo z transakcji bezgotówkowych wykonywanych przedstawioną kartą jest przeznaczona na wybraną przez użytkownika akcję charytatywną. Dzięki temu można czerpać radość nie tylko z dokonywania zakupów, ale także z niesienia pomocy potrzebującym. Opłaty związane z utrzymaniem tej karty debetowej nie są wygórowane. Darmowe są miedzy innymi przelewy internetowe, obsługa karty po spełnieniu warunków, wdanie karty czy prowadzenie rachunku.

Produkty oferowane w zakresie kart debetowych przez Inteligo są bardzo konkurencyjne w stosunku do innych oferowanych na rynku, a ich funkcjonalność zwiększa dodatkowo możliwość obsługi rachunku przez system bankowości elektronicznej.

Wróć

Przejdź do porównania kart debetowych


© 2015-2016 - Regulamin