mBank

Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kart

Oferowane karty kredytowe

mBank - informacje o banku

Informacje ogólne

Początki mBanku sięgają roku 2000. Jest to pierwszy bank internetowy w naszym kraju. Od początku swego istnienia mBank zdobył zaufanie 3,5 mln. klientów. Obecnie mBank jest częścią BRE Banku. Swoją działalność kieruje zarówno do klientów indywidualnych jak i do firm. Szereg innowacyjnych rozwiązań, od zawsze towarzyszących bankowi spowodował, że jest on pionierem bankowości internetowej. mBank dokonał prawdziwej rewolucji na polskim rynku finansowym i udowodnił milionom klientów, że wraz z nim można mieć zapewnione takie wartości, jak wolność, niezależność i maksimum korzyści. W swojej ofercie mBank posiada lokaty, kredyty, rachunki osobiste i oszczędnościowe, ubezpieczenia oraz szereg tym podobnych produktów finansowych. Ofertę banku uzupełnia: faktoring, leasing oraz usługi z zakresu private bankingu oraz wealth managementu.

Wróć

Historia mBanku

W 1986 roku jako jeden z pierwszych banków w Polsce specjalizujących się w obsłudze przedsiębiortw swoją działalność rozpoczął BRE Bank (obecnie mBank S.A.). Od lat interesował się wprowadzeniem produktów dla klientów detalicznych.

W 2000 roku Sławomir Lachowski (2000 rok - członek Zarządu w BRE Banku, lata 2004-2008 - Prezes Zarządu BRE Banku) stworzył innowcyjną koncepcję nowoczesnego banku dla klasy średniej (MultiBank) i przełomowy model internetowego banku detalicznego (mBank). Mimo akceptacji projektu i poparcia zarządu BRE Banku wcale to nie było łatwe przedsięwzięcie. Po pierwsze - presja czasu. Projekt zakładano zrealizować w terminie 100 dni. Po drugie - zrealizowanie projektu potrzebowało wysoko kwalifikowanej kadry systemu informatycznego i procedur obsługi klienta. Po trzecie - panująca wówczas negatywna opinia na temat wirtualnej bankowości. Jednak Lachowski był wyjątkowo stanowczy w swojej decyzji i nie zrezygnował z pomysłu stworzenia pierwszego w Polsce wirtualnego banku. Podstawową szansą na zaistnienie takiego banku było utrzymujące się w tamtym okresie wysokie oprocentowanie depozytów międzybankowych. Zamiast pożyczyć te pieniądze na rynku, BRE Bank mógł w porównywalnie tani i łatwy sposób zebrać je od osób fizycznych. Na rynku międzybankowym był on głównym pożyczkobiorcą. Uruchamiając projekt mBanku BRE Bank bardzo liczył na pieniądze zebrane na rynku detalicznym.

Zgodnie z ówczesną opinią, tradycyjne banki były zmuszone do oferowania niskich stóp procentowych przez wysokie koszty działania związane m.in. z utrzymaniem sieci placówek i obsługą pracującego personelu. Natomiast mBank nie miał takiego problemu i mógł zaoszczędzić dużą kwotę dzięki temu, że wszystkie usługi były świadczone za pośrednictwem nowoczesnych kanałów dystrybucyjnych, zaś zespół pracownicników docelowo miał liczyć do kilkudziesięciu osób.

W nocy z 25 na 26 listopada 2000 roku mBank, Wydział Bankowości Elektronicznej BRE Banku, rozpoczął swoją działalność. Wprowadzenie na polski rynek mBanku okazało się dużym sukcesem. W 2007 roku mBank rozszerzył swoją działalność na Czechy i Słowację.

W 2013 roku w Grupie BRE rozpoczął się proces rebrandingu. Na koszt lepszej integracji w strukturze Grupy BRE, podjęto decyzję o funkcjonowaniu spółki pod jedną marką – mBank. Dlaczego akurat ta nazwa? Bo ma ona duży potencjał do dalaszego dynamicznego rozwoju oraz cieszy się ogromną popularnością wśród klientów.

Wróć

Oferta kart kredytowych

mBank posiada bogatą ofertę kart kredytowych. Pośród nich znajdziemy klasyczne karty kredytowe. Mamy do wyboru Visa Classic i MasterCard Standard z elastycznym limitem na karcie kredytowej. Należy wyróżnić Mastercard Standard z uwagi na program rabatowy. Tak więc robiąc zakupy, dostajemy zniżki. W ofercie są także prestiżowe karty kredytowe takie jak Visa Premium. Korzystając z takiej karty, mamy stały dostęp do dodatkowych środków, dostajemy oferty specjalne (w tym wysokie zniżki), do dyspozycji mamy serwis Concierge. Jest to obsługa specjalisty polegająca na znalezieniu ofert i zorganizowaniu dostawy. Na podstawie zaakceptowanego kosztorysu podanego przez specjalistę Concierge klient ponosi koszt realizacji dokonanej usługi.

Osoby kochające zakupy i podróże również znajdą kartę kredytową dopasowaną do swoich potrzeb. Używając karty Miles&More lub Miles&More Premium, możemy zbierać punkty (tzw. mile) za przeloty, za korzystanie z sieci hotelowych oraz zakupy u wyselekcjonowanych partnerów, za punkty zdobyte w innych programach lojalnościowych, np. PAYBACK, a później wymieniać je na nagrody, przede wszystkim bilety lotnicze. Z kartą Miles & More możemy korzystać z serwisu Concierge za darmo.

Z kartą kredytową World Elite MasterCard mamy wielkie możliwości. Zyskujemy szeroki zakres ubezpieczeń podróżnych, mamy zapewniony komfort podróżowania i pobytu na lotniskach. Przy płatnościach tą kartą kredytową możemy korzystać z dużych rabatów. Jest także naliczany 5-procentowy MoneyBack za transakcje bezgotówkowe dokonane kartą kredytową World Elite MasterCard.

Wróć

Przejdź do porównania kart kredytowych


© 2015-2016 - Regulamin