Bank Millennium

Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kart

Oferowane karty kredytowe i debetowe

Bank Millennium - informacje o banku

Informacje ogólne

Millennium Bank jest jednym z największych banków komercyjnych w Polsce pod względem wartości aktywów. Jako pierwszej instytucji finansowej jego akcje zadebiutowały na GPW. W ofercie Millennium Banku znajdziemy produkty i usługi skierowane do klientów indywidualnych, korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. W swojej ofercie bank przedstawia m.in. kredyty gotówkowe, konta osobiste, rachunki oszczędnościowe, produkty inwestycyjne, lokaty, kredyty hipoteczne, karty kredytowe, a także produkty kompleksowej obsługi. Usługi są oferowane poprzez sieć placówek, bankowość internetową, telefoniczną i mobilną klientom indywidualnym (w segmencie detalicznym, Prestige i Private Banking), osobom prowadzącym działalność gospodarczą i mikrobiznesową, a także małym, średnim i dużym firmom. Liczba klientów wynosi ponad 1,3 mln osób.

Wróć

Historia Deutsche Banku

Bank Millennium powstał w 1989 roku jako jeden z pierwszych polskich banków posiadąjących kapitał prywatny. Swoją historię rozpoczął pod marką Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG S.A.).

W 1990 przeprowadzono pierwszą publiczną emisję akcji banku, po czym stał się bankiem prywatnym. Wówczas koncentrował się na współpracy z klientami korporacyjnymi. Budując fundamenty swego działania, w 1991 roku wydał pierwszą w Polsce kartę płatniczą VISA dla klientów firmowych, a następnie rozpoczął działalność leasingową. W roku 1992 roku bank dokonał przejęcia Łódzkiego Banku Rozwoju S.A. Było to ważne wydarzenie w powojennej historii polskiego rynku finansowego, bo po raz pierwszy doszło do przejęcia banku prywatnego.

W 1993 zdobył tytuł „Najlepszy Bank w Polsce”. Wspólnie z Banco Comercial Portugues stworzył sieć nowoczesnych usług detalicznych Millennium, które zaczęły swoją działalność w 1998 roku.

W 2001 roku dochodzi do fuzji BIG Banku S.A., w ramach którego działała sieć Millennium, z BIG Bankiem Gdańskim. Następnie rozpoczyna się proces unifikacji i modernizacji systemów informatycznych. W 2002 roku następuje ujednolicenie sieci oddziałów pod marką Millennium. W następnym roku BIG Gdański zmienia nazwę na Millennium. Rok 2006 wydaje się bardzo owocnym dla banku, otrzymuje on szereg nagród za swoją profesjonalną działalność na polskim rynku usług finansowych. W 2013 roku Grupa Banku Millennnium osiąga najwyższy w swojej historii roczny zysk, wynoszący 536 milionów PLN. Celem banku jest generowanie wzrostu wartości dla swoich akcjonariuszy oraz dostarczanie najwyższej jakości uniwersalnych usług podstawowych wszystkim klientom.

Wróć

Oferta kart kredytowych

Milennium Bank przedstawia bardzo bogatą ofertę kart kredytowych. W ofercie znajdują się klasyczne karty kredytowe Millennium Visa oraz Millennium MasterCard z limitem od 1 000 PLN do 15 000 PLN. Wysokość zależy od posiadanej przez nas zdolności kredytowej. Możemy dokonywać bezprowizyjnych płatności bezgotówkowych w sklepach oraz online. Możliwe jest też wypłacanie gotówki z bankomatów za niewielką prowizję. Okres bezodsetkowy wynosi do 51 dni. Z taką klasyczną kartą kredytową mamy możliwość rozłożenia transakcji dokonanych kartą w ramach programu Wygodne Raty.

Karta Millennium American Express Gold została stworzona dla klientów ceniących prestiż oraz profesjonalną obsługę w dowolnym miejscu. Jej atutem jest limit kredytu do 50 000 PLN oraz zapewnione bezpłatne ubezpieczenie w podróży zagranicznej oraz rozbudowany pakiet Assistance i serwis Concierge. Ponadto otrzymujemy bezpłatny pakiet Ubezpieczenie w Podróży Zagranicznej. Istnieje możliwość rozłożenia transakcji dokonanych kartą w ramach programu Wygodne Raty. Kontrolować wydatki możemy dzięki powiadomieniem MilleSMS, comiesięcznym wyciągom oraz dostępowi do rachunku karty przez Internet. Usługa 3D-Secure zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji dokonywanych w Internecie.

Najczęściej wybierana karta kredytowa Banku Millennium to Visa Millennium Impresja. Jest ona wygodna i bardzo funkcjonalna. Nie płacimy prowizji za dokonane transakcje. Dużym plusem karty jest zwrot aż do 5% wydatków w około 20 sklepach partnerskich. Dzięki programowi Inspiracje, dostajemy do 55% zniżki na zakupy i usługi w ponad 2 000 sklepów. Visa Impresja oferuje nam specjalną usługę Assistance Impresja umożliwiająca otrzymanie pomocy w nagłych sytuacjach, takich jak awaria samochodu, brak opiekunki do dziecka czy choroba. Za pomocą serwisu internetowego Millenet możemy sprawdzać interesujące nas informacje odnośnie karty kredytowej.

Karta kredytowa adresowana do wymagających indywidualnych warunków mężczyzn - Millennium Alfa - umożliwia otrzymanie zwrotu 5% wydatków za zakupy u kilku partnerów programu. Limit kredytu ustalany jest indywidualnie i wynosi do 100 000 PLN. Okres bezodsetkowy wynosi do 51 dni i dotyczy dokonanych transakcji bezgotówkowych i gotówkowych. Minimalna kwota miesięcznej spłaty równa się 5% wykorzystanego kredytu. Warto zwrócić uwagę, że istnieje możliwość rozłożenia zadłużenia na raty. Do kwoty 3000 PLN nie są one oprocentowane. Karta Millenium Alfa oferuje także specjalny pakiet Assistance Alfa umożliwiający nam otrzymanie pomocy w niespodziewanych sytuacjach.

Profesjonalną obsługę i prestiż w dowolnym miejscu na świecie gwarantuje Millennium American Express. Limit kredytowy wynosi 50 000 PLN. Oferuje możliwość rozłożenia dokonanych transakcji dokonanych kartą w ramach programu Wygodne Raty. Karta ma długi okres bezodsetkowy dotyczący transakcji gotówkowych oraz bezgotówkowych – 51 dni. W ramach programu korzyści Inspiracje dostajemy atrakcyjne rabaty. Kontrolować swoje wydatki możemy dzięki powiadomieniom MilleSMS, dostępowi do rachunku karty przez Internet oraz comiesięcznym wyciągom. Pakiet Bezpieczeństwa zapewnia bezpieczeństwo naszej karty kredytowej. Funkcjonalność karty sprawdza się również za granicą. Za dodatkową opłatą w wysokości 50 PLN bank zorganizuje awaryjne dostarczenie gotówki.

W ofercie Millennium Banku znajdziemy kartę partnerską Piotr i Paweł MasterCard. Stanowi ona ciekawą ofertę dla osób często dokonujących zakupów w sklepach Piotr i Paweł. Płacąc kartą w sklepach stacjonarnych lub przez Internet, osiągamy dodatkowy zysk – 5% zniżkę na wszystkie produkty. Kolejnym atutem karty jest długi okres bezodsetkowy oraz bezprowizyjne transakcje bezgotówkowe. Karta zapewnia nam również podstawowe ubezpieczenie Bezpieczna Karta, które za opłatą miesięczną w wysokości 3.99 PLN gwarantuje ochronę w przypadku nieuprawnionego użycia karty. Otrzymujemy ponadto możliwość skorzystania z programu Wygodne Raty, dzięki któremu spłatę wybranych transakcji możemy rozłożyć w czasie nawet na 24 miesiące.

Karta kredytowa Millennium Visa/MasterCard Gold jest skierowana do najbardziej wymagających klientów ceniących dodatkowe atrakcyjne pakiety. Prestiżowa karta kredytowa oferuje wysoki limit do 50 000PLN, uczestniczy w programach Inspiracje i Wygodna Spłata. Karta kredytowa zapewnia nam bezpłatne Ubezpieczenie w Podróży Zagranicznej. Oferuje również bezpłatne korzystanie z Serwisu Concierge Gold i Assistance Gold, które ułatwią nasze codzienne życie. Wraz z Visa/MasterCard Gold otrzymujemy długi okres bezodsetkowy – 51 dni.

Do osób chcących zabezpieczyć nie tylko swoje potrzeby, ale i wesprzeć WWF w Polsce, bank oferuje kartę kredytową WWF Millennium MasterCard. Część każdej dokonanej przez nas transakcji bezgotówkowej jest przekazywana na Fundację WWF. Poza tym karta zapewnia wysoki limit kredytu – do 50 000PLN. Przez to, że celem Fundacji jest ochrona środowiska naturalnego, sama karta kredytowa jest zrobiona z materiału PETG, który później podlega utylizacji. Kartą możemy płacić zarówno w kraju jak i za granicą, wypłacać gotówkę z bankomatów. Kolejnym plusem karty kredytowej jest długi okres bezodsetkowy – 51 dni. Za transakcje bezgotówkowe nie płacimy prowizji, a wysokość minimalnej spłaty miesięcznej wynosi 5%.

Karta kredytowa Millennium Visa Platinum zaspokoi potrzeby klientów ceniących luksus, wygodę oraz wysoką jakość. Z tą kartą zyskujemy ekskluzywny program Platinum, w ramach którego dostajemy informacje o wydarzeniach kulturalnych: koncertach, przedstawieniach teatralnych, na które możemy zarezerwować bilety. Mamy możliwość bezpłatnego korzystania z serwisu Concierge oraz pakietu Assistance Platinum. Zapewniony jest również bezpłatny pakiet Ubezpieczenie w Podróży Zagranicznej. Oferowany przez kartę program Inspiracje gwarantuje nam zniżki w około 1 000 punktów handlowo-usługowych, a program Wygodne Raty pozwala na rozłożenie większych wydatków na korzystnie oprocentowane raty. Karta ma wysoki limit kredytu do 20 000 PLN. Za wszystkie transakcje bezgotówkowe nie płacimy prowizji.

Wróć

Przejdź do porównania kart kredytowych


© 2015-2016 - Regulamin