paysafecard

Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kart

Oferowane karty kredytowe

paysafecard - informacje o platformie

Informacje ogólne

Paysafecard jest to elektroniczna metoda płatności przeznaczona głównie do użytku w sklepach internetowych i bazująca na systemie prepaid. Platforma Paysafecard oferuje największe europejskie rozwiązania prepaid: paysafecard, my paysafecard, White Label. Paysafecard oferuje również przedpłaconą kartę MasterCard - YUNA Card, dzięki której użytkownicy mają jeszcze większy wybór przy dokonywaniu płatności. Paysafecard MasterCard posiada te same funkcje jak MasterCard, tylko doładować ją można środkami paysafecard.

Obecnie paysafecard jest częścią międzynarodowej Grupy Skrill. Produkty paysafecard są dostępne w 500.000 punktów sprzedaży w 21 różnych walutach w 40 krajach na całym świecie. Na polskim rynku my paysafecard jest obecna od 7 lat. Dotychczas zyskała wielu zwolenników i nadal cieszy się sporym zainteresowaniem. Obecnie posiada ją ponad 800 tys. osób.

Wróć

Historia paysafecard

W 2000 roku czterech Austriaków opracowało koncepcję wprowadzenia na rynek „gotówki internetowej” o nazwie paysafecard. Jej działanie polega na tym, że użytkownik kupuje paysafecard w jednym z punktów sprzedaży i płaci przy pomocy nadrukowanego na niej 16-znakowego PIN-u. Prace nad kartą okazały się niezwykle trafione. Rok później firma rozpoczęła działalność w Niemczech.

W następnych latach kontynuowano rozwój produktu. W 2002 roku był już dostępny nie tylko jako karta fizyczna, ale również jako voucher. Od 2004 roku środek płatniczy można było nabyć przez Internet.

Swoją ekspansję międzynarodową paysafecard rozpoczął w 2006 roku. Aby jak najszerzej rozprzestrzenić możliwość płatności internetowych bez karty kredytowej, firma otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej. Następnie trwała pomyślna ekspansja przedsiębiorstwa. W roku 2009 paysafecard rozpoczął działalność w Argentynie jako pierwszym kraju pozaeuropejskim. Również Spółka Prepaid Services Company Ltd. dostała licencję MasterCard upoważniającą do wydawania produktów tej marki. W kolejnych latach oferta się rozszerzała, a paysafecard odnosił duże sukcesy, otrzymując liczne nagrody.

W 2013 roku paysafecard wprowadziła na rynek w 22 krajach my paysafecard. Jest to przejrzyste konto płatności zapewniające użytkownikom możliwość zarządzania zakupionymi PIN-ami. Następnie paysafecard pozszerzyła swoją działalność o Gibraltar, Liwę, Australię, Bułgarię i stała się częścią międzynarodowej Grupy Skrill.

Płatności my paysafecard są porównywane do płatności wykonywanych gotówką, obecnie dostęp do nich mają klienci w 37 krajach Europy, Ameryki Południowej i Północnej oraz Australii.

Wróć

Oferta produktowa

W swojej ofercie firma proponuje klientom wiodący alternatywny internetowy środek płatniczy - kartę prepaid paysafecard. Możemy nią dokonywać prostych i szybkich płatności online. Aby przeprowadzić transakcję, nie trzeba podawać żadnych danych osobowych, bankowych ani karty kredytowej. W taki sposób mamy zagwarantowaną prywatność sfery finansowej. Paysafecard można nabyć w 40 krajach na całym świecie. Karta jest akceptowana przez tysiące sklepów internetowych.

Osoby często kupujące w sklepach internetowych mogą wybrać my paysafecard, przeznaczoną do bezpiecznych transakcji online. Bazuje ona na systemie prepaid. Aby dokonać płatności, musimy utworzyć internetowe konto my paysafecard, potem je doładować używając kodów PIN, które kupić możemy w wielu punktach sprzedaży. Używając nazwy użytkownika i hasła my paysafecard możemy płacić w sklepach internetowych. Jeżeli dodajemy kilka kart do konta, to przy wykonywaniu płatności w pierwszej kolejności użyte zostają środki z najstarszych kodów PIN. Mamy również możliwość zobaczyć wszystkie zrealizowane płatności. Posiadacze konta my paysafecard mogą wziąć udział w nowym programie lojalnościowym o nazwie my PLUS. Zasady są bardzo proste - płacimy za pomocą My Paysafecard i zbieramy punkty, które w my PLUS można wymienić na nagrody. Ponadto w programie my PLUS znajdziemy mnóstwo innych atrakcyjnych ofert.

Kolejny produkt to YUNA Card. Jest to przedpłacona karta MasterCard, dzięki której użytkownik może płacić na całym świecie w miejscach, w których akceptowane są produkty MasterCard. W przeciwieństwie do innych kart kredytowych YUNA nie jest powiązana z kontem bankowym i oferuje użytkownikom wszystkie zalety karty typu prepaid. Swoją YUNA Card użytkownicy mogą doładować za pośrednictwem konta my paysafecard. Po wprowadzeniu danych użytkownika pieniądze automatycznie są przekazywane na YUNA Card. Użytkownicy YUNA Card również mogą zrezygnować z fizycznej karty i korzystać wyłącznie z YUNA Online.

Poza tym firma Paysafecard posiada ponad 10-letnie doświadczenie w rozwoju programów kart typu closed loop i semi-closed loop. Wykorzystywać je można jako kupony lub karty upominkowe. Warto zwrócić uwagę, że są one wydawane w stałych, wybieranych przez użytkowników nominałach i nie podlegają doładowaniu. Klient na własne życzenie wybiera typ karty closed loop lub semi-closed loop.

Wybierając rozwiązanie typu closed loop, kartę można wykorzystywać w konkretnych sklepach stacjonarnych lub internetowych. Karty tego typu znajdują również zastosowanie jako upominki w ramach promocji.

Karty typu semi-closed loop wymagają posiadania licencji na pieniądze elektroniczne, udostępnianą przez spółkę zależną paysafecard, Prepaid Services Company Ltd. Karty tego typu mogą być wykorzystywane przez sieci sklepów, których filie stanowią powiązane ze sobą oddzielne przedsiębiorstwa.

Wróć

Przejdź do porównania kart kredytowych


© 2015-2016 - Regulamin