Raiffeisen Polbank

Znajdź najlepszą kartę kredytową dla siebie! Przejdź do kart

Raiffeisen Polbank - informacje o banku

Informacje ogólne

Obecnie Raifeissen Polbank jest jednym z najdłużej działających na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Jest pionierem bankowości mobilnej w Polsce. Jego aplikacja Mobilny Bank dostosowana jest do wszystkich modeli telefonów komórkowych, w tym najnowszych smartfonów. Jest również jednym z największych kredytodawców oraz największym podmiotem na rynku faktoringowym. Przedstawia różnorodną gamę produktów i usług finansowych: kredyty konsumpcyjne i hipoteczne, karty kredytowe, produkty oszczędnościowe, nowoczesne rozwiązania płatnicze powiązane z telefonami komórkowymi (płatności w technologii NFC oraz płatności mobilne), pakiety kont osobistych, ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne, kredyty hipoteczne oraz inne kompleksowe usługi finansowe. Dostęp do swojej oferty zapewnia poprzez nowoczesne centrum obsługi telefonicznej oraz bankowość internetową.

Swoją działalność kieruje do klientów indywidualnych z polskiej klasy średniej oraz klientów zamożnych w ramach wyjątkowej oferty bankowości prywatnej pod nazwą Friedrich Wilhelm Raiffeisen, a także do klientów korporacyjnych oraz instytucjonalnych. Raiffeisen Polbank obsługuje ponad 800 tys. klientów.

Wróć

Historia Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Bank Polska S.A. swoją działalność na polskim rynku z ofertą dla klientów korporacyjnych zaczął w 1991 roku. Obecnie działa na rynku pod marką Raiffeisen Polbank . Należy do austriackiej Grupy Raiffeisen Bank International, która z kolei jest wiodącą instytucją finansową w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W latach 1992-2000 bank dynamicznie się rozwijał na szybko rosnącym zmieniającym się rynku finansowym. Od 2000 roku zaczął dokonywać ekspansji w sektorze detalicznym. W 2005 roku wprowadził na krajowy rynek karty kredytowe dla biznesu, a następnie unikalne rozwiązanie umożliwiające pełną obsługę konta przez komórkę.

W 2012 roku została sfinalizowana transakcja przejęcia przez bank, operującego dotychczas głównie na rynku detalicznym, Polbank EFG S.A. W ten sposób połączona instytucja stała się bankiem uniwersalnym.

W 2011 podpisano umowę o przejęciu udziałów w Polbank EFG przez Raiffeisen Bank International od EFG Eurobank. W wyniku tego w 2012 roku doszło do fuzji prawnej Raiffeisen Bank Polska z Polbank EFG. W 2013 roku powstała nowa marka - Raiffeisen Polbank.

Obecnie Raiffeisen Polbank obsługuje sieć 350 placówek zlokalizowanych w niemal 150 miastach na terenie całego kraju, systematycznie pracując nad swoją pozycją rynkową.

Wróć

Oferta kart kredytowych

Wśród bogatej oferty kart kredytowych możemy znaleźć praktyczną kartę kredytową - Srebrna Visa Standard - i cieszyć się z korzyści, jakie dają atrakcyjne rabaty u partnerów programu R-Rabaty. Karta zapewnia wygodne płatności zbliżeniowe, dodatkowe karty dla najbliższych oraz bogaty pakiet ubezpieczeń. Możemy dokonywać przelewów na dowolny rachunek przy użyciu karty kredytowej. O dokonanych transakcjach informują nas powiadomienia SMS. Wraz z kartą dostajemy dodatkowe ubezpieczenie na życie. Zarządzać rachunkiem możemy przez Internet.

Osoby lubiące podróżować zainteresują się kartą kredytową Wizz Air MasterCard działającą na zasadzie zewnętrznego programu partnerskiego. Dokonując codziennych zakupów przy jej użyciu, będziemy mogli taniej kupować bilety lotnicze. Wszystkie płatności, których dokonujemy kartą nagradzane są punktami. Punkty z kolei są dopisywane do naszego prywatnego konta na www.wizzair.com. Możemy także liczyć na szereg atrakcyjnych ofert towarzyszących naszym codziennym transakcjom. Przede wszystkim Raiffeisen Polbank oferuje nam korzystne przewalutowanie w przypadku dokonywania płatności w walucie obcej. Karta zapewnia długi okres bezodsetkowy na spłatę zadłużenia. Mamy również możliwość spłaty zadłużenia w ratach, dokonywania przelewów z karty i obsługi przez Internet.

Do osób ceniących swobodę finansową Raiffeisen Polbank kieruje ofertę karty kredytowej Srebrna Visa Classic. Płacąc nią korzystamy z atrakcyjnych zniżek wynoszących do 55% u partnerów programu R-Rabaty. Dodatkowo dostajemy bezpłatne ubezpieczenie na życie. Limit kredytowy wynosi 3 000 PLN. Karta oferuje długi okres bezodsetkowy do 56 dni. Kredyt ratalny na karcie umożliwia rozłożenie większych zakupów na raty. O dokonanych transakcjach informują powiadomienia SMS. Bankowość internetowa R-Online i aplikacja Mobilny Bank zapewniają stały dostęp do rachunku karty. Możemy również dokonywać płatności zbliżeniowych.

Nowoczesna karta kredytowa oferująca innowacyjne metody płatności – Srebrny MasterCard. Nią dokonamy transakcji szybkich i wygodnych, a przede wszystkim bezpiecznych. Do głównych atutów karty zaliczamy Minikartę PayPass, dzięki której jeszcze szybciej zapłacimy za drobne zakupy. Usługa Płatności Mobilne pozwala za pomocą telefonu komórkowego zapłacić zdalnie. Kartą NFC PayPass zapłacimy za zakupy w łatwy i szybki sposób. Limit kredytowy wynosi 50 000 PLN. Płacąc kartą otrzymujemy atrakcyjne rabaty u partnerów programu, wynoszące do 55%. Karta oferuje bogaty pakiet ubezpieczeń.

Doskonała propozycja dla osób ceniących swobodę podczas codziennych płatności i dostęp do dużego limitu – Złota Visa. Dzięki nagrodzie Zwrot Kwot możemy zaoszczędzić rocznie do 600 PLN, ponieważ za każde wydane 100 PLN otrzymujemy zwrot w wysokości 1 PLN. Dodatkowo możemy dokonywać zakupów, kiedy chcemy, a ich spłatę rozłożyć na dogodne dla nas raty. Limit kredytowy wynosi 100 000 PLN. Wraz z kartą otrzymujemy bezpłatny pakiet Prestiż Assistance oraz możemy korzystać z serwisu Concierge za darmo. Kredyt ratalny karcie umożliwia rozłożenie większych zakupów na raty. O dokonanych transakcjach informują nas powiadomienia SMS. Bankowość internetowa R-Online i aplikacja Mobilny Bank zapewniają stały dostęp do rachunku karty.

Prestiżowa karta kredytowa World Mastercard Class & Club stanowi główny element programu partnerskiego Class&Club. Karta zapewnia zniżki u partnerów programu oraz dodatkowe oferty i specjalne okazje. Dodatkowo karta umożliwia innowacyjne metody płatności, takie jak Minikarta PayPass, Płatności Mobilne, karta NFC PayPass. Karta uczestniczy w partnerskim programie World MasterCard Rewards, dzięki któremu za dokonane płatności zbieramy punkty i później wymieniamy je na atrakcyjne nagrody. Dodatkowo dostajemy bogaty pakiet ubezpieczeniowy Class&Comfort. Zupełnie za darmo możemy korzystać z serwisu Home Assistance i Concierge. Limit kredytowy wynosi 100 000 PLN. Zapewnione są bezpłatne powiadomienia SMS, obsługa karty przez Internet i szereg innych udogodnień.

Wróć

Przejdź do porównania kart kredytowych


© 2015-2016 - Regulamin